Ivan Blažević • subota, 12.04.2014.

Roma je u susretu 33. kola Serie A ugostila Atalantu. Pobjedom od 3:1 uspjeli su se približiti vodećem Juventusu na pet bodova zaostatka, međutim, momčad Antonia Contea ima utakmicu manje koju će u ponedjeljak odraditi u Udinama.

Rimska je vučica u utakmicu ušla s vidljivom namjerom da uzme sva tri boda i zatim se nada pokojem kiksu Juventusa do kraja prvenstva. Lopta je uglavnom bila u njihovim nogama, a prvi su put probili obranu Atalante već u 13. minuti, kada je nakon jedne čudne akcije na povratnu loptu Dode natrčao Rodrigo Taddei i snažnim udarcem pogodio mrežu gostiju za 1:0.

Drugi pogodak pao je u 44. minuti. Gervinho je prvo driblingom navukao kompletnu obranu Atalante na desnu stranu šesnaesterca, zatim kratko dodao Tottiju koji je odlično prebacio na drugu stranu gdje De Rossi asistira natrčalom Ljajiću na pet metara od gostujućih vrata i to je 2:0. U 63. minuti domaćin je riješio utakmicu. Ljajić poslao odličnu loptu iza leđa gostujuće obrane i pronašao Gervinha, koji je bez problema savladao Consiglija i postavio nedostižnih 3:0. Atalanta je u 78. minuti preko Migliaccija ipak uspjela postići samo utješni pogodak.

Roma se ovom pobjedom pet kola prije kraja prvenstva približila vodećem Juventusu na pet bodova zaostatka, međutim, Stara dama ima utakmicu manje, a odigrat će je u ponedjeljak na uvijek neugodnom gostovanju u Udinama.

U ranijoj utakmici dana sastali su se predzadnji Sassuolo i petnaestoplasirana Catania. Domaćin je u vodstvo stigao u 36. minuti pogotkom Simonea Zaze, a konačnih 1:1 postavio je Agim Ibraimi u 47. minuti iz kaznenog udarca.

• Obrisan korisnik13.04.2014. u 01:46
    jedva čekam vidjeti ih u ligi prvaka. imat će slab koeficijent pa će dobit teške protivnike u skupini, baš se veselim tim utakmicama, dobra je roma