Filip Han • nedjelja, 13.04.2014.

U najzanimljivijem susretu popdnevnog nedjeljnog termina talijanske lige Napoli je uspio biti uvjerljiv protiv Lazija unatoč početnom zaostatku. Higuain je bio čovjek odluke u ovoj utakmici, a Napoliju je pomogao i igrač viška. Inter je nakon dugo vremena upisao uvjerljivu gostujuću pobjedu, a u drugim susretima pobjede su upisali Torino, Fiorentina i Chievo...

Solidna igra obje ekipe obilježila je početak utakmice između Napolija i Lazija. I jedna i druga momčad došli su u izgledne situacije za pogodak, no te prilike nisu iskoristili. Prvi je ipak zabio Lazio i to u 21. minuti nakon što se Lulić odlično snašao u situaciji jedan na jedan s Albiolom. Već nakon deset minuta Lazio je imao priliku i povećati vodstvo, no udarac Andersona ovog je puta obranio Reina.

ostali

U ostalim susretima Parma je u gostima kod Bologne odigrala neriješenu utakmicu čime je dopustila Interu da ponovno bude sam na petom mjestu tablice. Chievo je rezultatom 2:4 svladao Livorno u gostima, Torino je slavio protiv Genoe s 2:1, a svoj 19. ligaški pogodak u toj je utakmici zabio Immobile. Fiorentina je s 3:5 bila bolja od Verone.

Napoli je uspio izjednačiti prije kraja prvog poluvremena kada je iz daljine odlično "potegnuo" Mertens i neobranjivo pogodio rašlje. Početak drugog dijela utakmice bio je noćna mora za Lazio jer je već nakon tri minute zbog drugog žutog kartona isključen Cana, a Napoli je dobio i penal. Njega je realizirao Higuain, a bio je to tek početak Argentinčeva niza.

U 67. minuti Higuain je fenomenalno iskontrolirao dugu loptu iz pozadine, a zatim snažno pucao i pogodio pod prečku za 3:1. U 82. minuti Lazio je uspio smanjiti minus nakon što je loptu u gol ugurao Onazi, no u sudačkoj nadoknadi utakmice još se jednom ukazao Higuain i svojim trećim pogotkom postavio rezultat od 4:2.

Napoli je treća ekipa lige sa 67 bodova, dok je Lazio na osmom mjestu sa 48 bodova.

Inter je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede uvjerljivim gostujućim slavljem kod Sampdorije. Icardi je načeo domaću ekipu pogotkom u 13. minuti, no Sampdoria je već pet minuta poslije stigla u odličnu priliku za izjednačenje nakon što joj je dosuđen penal. Ipak, udarac s bijele točke Maxija Lopeza uspio je obraniti Handanović, pa je Inter zadržao prednost.

Novi pogodak stigao je tek u 60. minuti kada je nakon kornera zabio Samuel, a Inter je posao definitivno dovršio tri minute poslije novim pogotkom Icardija. U 79. minuti u strijelce se uspio upisati i Palacio čime je postavljen konačan rezultat od 0:4.

Mateo Kovačić odigrao je dobrih 80 minuta utakmice, a imao je odličnu priliku u devetoj minuti utakmice kada je njegov udarac obranio da Costaa.

Inter je trenutno peti na tablici, a danas mu je pomogao remi Parme koja sada zaostaje s dva boda. Fiorentina je ispred s pet bodova viška. Sampdoria je na 12. mjestu s 41 bodom.