Barcelona prekinula seriju poraza, Delaš odličan protiv Katalonaca

Branimir Korać • nedjelja, 13.04.2014.

Na rasporedu su susreti 27. kola španjolskog prvenstva, a ova subota je donijela četiri susreta. Iznenađenja nije bilo, Barcelona je na svom parketu lako svladala Rio Naturu unatoč odličnom nastupu Marija Delaša, a pobjede su ostvarili i Cajasol, Murcia i Laboral Kutxa...

Barcelona je pod svaku cijenu tražila domaću pobjedu protiv Rio Nature iz Obradoira kako bi prekinula niz od tri uzastopna poraza upisana u proteklih deset dana. Pobjeda je bila vrlo važna jer raspoloženje uoči prvog susreta četvrtfinala Eurolige s Galatasarayom nakon četvrtog poraza ne bi bilo baš najidealnije.

Počelo je savršeno po Barcelonu zahvaljujući očajnom napadu gostiju koji su prvu četvrtinu izgubili s 21:6, a poeni su došli iz dva šuta za tricu dok su za dva poena gosti šutirali 0/9. U nastavku susreta Rio Natura je uspjela uspostaviti ravnotežu i nije dopustila domaćinu bijeg na neku katastrofalnu razliku, ali isto tako nije se uspjela niti posebno približiti te je poražena sa 77:62.

"Izuzev treće četvrtine odigrali smo vrlo dobru utakmicu iz kvalitetnu obranu. Pobjeda nam puno znači jer pokazuje da smo spremni za prvi susret protiv Galatasaraya", kratko je komentirao Xavi Pascual.

U sastavu Barcelone nije bilo Marija Hezonje, a Boštjan Nachbar bio je najefikasniji s 20 poena (7/10, trica 5/7) dok je Erazem Lorbek dodao 18 poena (7/11). Ante Tomić je za 14 minuta ubacio dva poena (1/2) uz dva skoka.

Na drugoj strani vrlo kvalitetno odigrao je Mario Delaš s 20 poena (4/8 za dva, 2/2 za tri) uz četiri skoka, a slijedio ga je tek Kaspars Berzins s 11 poena (4/12).

Cajasol je odigrao jubilarnu 900. utakmicu u najvišem rangu španjolske košarke, a proslavio ju je pobjedom protiv Herbalife Gran Canarije 73:60. Ovo je vrlo važna pobjeda za seviljsku momčad koja je sada došla u zonu doigravanja.

Mlada domaća momčad dominirala je najvećim dijelom susreta i imala je tek jedno manje krizno razdoblje kada su se gosti uspjeli spustiti na jednoznamenkasti zaostatak. Ipak, vrlo brzo su se stvari vratile na svoje mjesto i Cajasol je mirno priveo susret kraju.

Predvodili su ga Marcos Mata sa 17 poena (6/13) i sedam skokova te s po 12 poena Nikola Radičević (5/11) i Ondrej Balvin (6/7, 11 skokova). Kod poraženih Tomas Bellas je ubacio 18 poena (6/12), a Brad Newley 11 poena (5/12). Eulis Baez je uhvatio deset skokova.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala je Murcia koja je slavila na gostovanju kod Valladolida. Iako je domaćin odigrao vrlo dobro u prvom poluvremenu, nastavak susreta protekao je potpuno u znaku gostiju iz Murcije koji su napravili veliki preokret i vratili se iz minusa od 18 poena te slavili 75:70.

Tunižanin Makrem Ben Romdhane ubacio je 14 poena (5/13) uz deset skokova, a Dwayne Davis je dodao 11 poena (4/7). U sastavu najlošije momčadi lige istaknuli su se Jamajčanin Omari Johnson sa 17 poena (8/15) i deset skokova te Dimitris Haritopoulos s 13 poena (6/8).

Laboral Kutxa u odličnom napadačkom izdanju visoko je svladala momčad Manrese sa 101:78. Manresa je još koliko-toliko držala korak s domaćinom u prvom poluvremenu, ali u nastavku se Laboral Kutxa potpuno dominirala i visoko je slavila.

Najraspoloženiji bili su Giuseppe Poeta s 21 poenom (5/6) i Andres Nocioni sa 18 poena (5/6). Kod gostiju Haralampos Giannopoulos je ubacio 20 poena (8/9), Salva Arco 18 poena (7/10), a Darryl Monroe 12 poena (2/10), ali uz deset skokova.

• pikepiletina14.04.2014. u 00:36
    šta ne stavite tablicu s omjerom pobjeda i poraza? svi znamo da ovaj sistem bodovanja nema smisla.