Matej Karlović s 28 poena odveo Slavonski Brod do pobjede nad Splitovim "dječjim vrtićem"

Vedran Babić • nedjelja, 13.04.2014.

U dvoboju trećeg kola košarkaške A1 Lige za ostanak Slavonski Brod je na svom parketu u ŠD Vijuš svladao Splitov "dječji vrtić". Ključnim se pokazalo prvo poluvrijeme poslije kojega je domaćin vodio s 18 koševa razlike...

SLAVONSKI BROD - SPLIT 80:75 (27:18, 22:13, 14:19, 17:25)

Slavonski Brod, ŠD Vijuš
A1 Liga za ostanak, 3. kolo

Slavonski Brod: Rimac, Kljaić, Ćosić (8), Čelebija (12), Živković (5), Šamija (4), Blažević (10), Galić, Trepalovac (11), Mat. Karlović (28), Šango, Mar. Karlović (2).

Split: Kotrulja, Vučić (2), Kalajžić (3), Markulin, Filipović (15), L. Katić, Madunić (8), Najev (12), I. Jukić (12), Matić (10), Dominović (3), J. Jukić (10).

Izgubljene lopte: 18-20

Treća je za Slavonski Brod bila sreća. Nakon što je Split slavio u prva dva međusobna ogleda ove sezone, Brođani su u trećemu došli na svoje. Kod kuće su slavili 80:75 pa sada imaju omjer 3-7, a Split 7-3.

Gosti su u Slavonski Brod stigli u gotovo potpuno juniorskom sastavu. Veterani Subotić i Mimica nisu ni otputovali zbog ozljeda, dok je Markulin bio u zapisniku, ali zbog visoke temperature nije igrao.

Split je tako po igračima u zapisniku imao nevjerojatni prosjek godina 18,1! Najstariji Žuti bili su, osim Markulina, još Matić i Najev, svi redom rođeni 1992. godine. Momčadi su u ovom susretu priključeni i 16-godišnjaci, još uvijek kadeti, Kalajžić i Kotrulja.

Unatoč tome, Splićani su pružili dobar otpor, no kasno su se probudili. Prvo poluvrijeme koje su Brođani dobili rezultatom 49:31 pokazalo se presudnim. Druge dvije četvrtine pripale su Splitu, ali nedovoljno uvjerljivo da bi se dostigao zaostatak iz prvih 20 minuta.

Do opipljive prednosti po završetku prvog dijela Brođani su stigli zahvaljujući seriji 15-2. Najbolji igrač utakmice Matej Karlović zabio je početkom drugog poluvremena za okruglih plus 20 (51:31), što je bila najveća prednost na utakmici.

No, borbeni "žuti tići" nisu pali bez borbe. Serijom 10-2 došli su na samo minus pet (65:60) u 35. minuti. Razigrani Karlović, međutim, nije dopustio potpuni povratak Splićana i eventualnu neizvjesnu završnicu.

Karlović je susret završio s 28 poena i izvrsnim šutom za dva 12/15. Čelebija je ubacio 12, Trepalovac 11, a Blažević deset uz isto toliko skokova. Kod Splićana je najefikasniji bio 17-godišnji Filipović (15), dok su Najev i I. Jukić dodali po 12.

U sljedećem, 4. kolu A1 Lige za ostanak, Slavonski Brod u utorak 15. travnja dočekuje Križevce, dok Split istoga dana ugošćuje Zabok.