Cibona upisala visoku pobjedu nad šibenskim Jollyjem

Sportnet • utorak, 15.04.2014.

Cibona je u Draženovom domu ugostila šibenski Jolly u sklopu petog kola Lige za prvaka. Osim prve četvrtine, gosti se nisu uspjeli ozbiljnije približiti Vukovima koji su i danas bili predvođeni odličnim Darijem Šarićem. Cibona je ovim slavljem stigla do četvrte pobjede (poraz od Cedevite), a Jolly je upisao treći poraz.

Gosti iz Šibenika poraženi su s velikom razlikom na gostovanju u Draženovom domu. Rezultat je bio 93:65, a Cibona je svakom četvrtinom uspjela povećati vodstvo do krajnjih +28. Trener Slaven Rimac na teren je poslao Darija Šarića, Ivana Siriščevića, Jerela Blassingamea, Marka Jagodića i kapetana Marina Rozića. Gostujući trener Šime Vidaković odlučio se za Matu Mrvu, Terryja Smitha, Luku Katuru, te Franju i Domagoja Bubala.

Šibenčani su uspjeli u prvoj četvrtini držati korak s Cibonom koja je došla do prednosti, ali se nije uspjela odmah odvojiti na veću razliku te je rezultat nakon prvih deset minuta bio 18:15. U drugoj četvrtini domaća momčad uspjela je doći do prednosti od devet poena i rezultata 41:32 te su Rimčevi igrači mogli mirno otići na odmor. Najviše zaslužen za ovakvo rezultatsko stanje opet je bio odlični Dario Šarić.

Treća četvrtina bila je rezultatski izjednačena, ali Cibona je uspjela zadržati devet poena razlike. Četvrtina je završila rezultatom 64:55. Zadnjih deset minuta Cibona je dobila rezultatom 29:10 i na kraju zasluženo slavila. Vukove je opet predvodio Šarić s 22 postignuta poena (8/15, 1/1 trica), tome je dodao deset skokova i dvije asistencije, a slijedili su ga Davor Kus sa 14 poena (5/7, 1 trica) uz tri asistencije i Siriščević svaki s također 14 upisanih poena (4/5, 2/3 trica). Najefikasniji igrač u redovima Jollyja bio je Domagoj Bubalo s 15 poena (6/11), dodavši tome tri skoka.

• litleben16.04.2014. u 08:50
    suđenje je stvarno bilo iritantno. Da se razumijemo nitko nije rezultatsli oštečen, ali toliko očiglednih grešaka se rijetko vidi u jednoj utakmici.
    litleben
  • anetisi15.04.2014. u 22:39
    suđenje je bilo ispod svake moguće razine - suci su ulazili iz pogreške u pogrešku..to nisam vidio ni na utakmicama C lige..dno dna.. šta se tiče same utakmice, standardno dobri šarić, stari kus koji je povukao kad se jolly približio na -2 te dobra partija arapovića, koji bi iduće sezone sličnu... [više na forumu]