Šibenčani i dalje u potrazi za prvom pobjedom, Mravi slavili na Baldekinu

Branimir Korać • srijeda, 16.04.2014.

Niti nakon petog kola Lige za prvaka košarkaša Šibenik ne zna za pobjedu. U petom kolu ugostio je na svom parketu momčad Zagreba i upisao poraz 86:80. Mravi su pobjedu osigurali u drugom poluvremenu nakon što su zaostajali u prvih 20 minuta...

Prva četiri kola nisu bila sretna za Šibenčane i nadali su se prvoj pobjedi u Ligi za prvaka u petom kolu na domaćem parketu protiv Zagreba. Međutim, Mravi su bili uspješniji, imali su više raspoloženih igrača i na kraju su odnijeli pobjedu.

Domaćinu je na kraju malo značila fantastična večer Filipa Vukičevića koji je odradio briljantnu utakmicu s ubačenih 23 poena (11/15) i uhvaćena čak 22 skoka. Gosti su unatoč tome slavili u konačnici sa 86:80.

Punih 26 minuta Šibenik je konstantno bio u vodstvu, u pojedinim trenucima i na rubu dvoznamenkaste prednosti, a onda je Zagreb tricom Ivana Mileković po prvi put nakon ranih 2:2 uspio poravnati na 46:46.

Tu je krenula serija gostiju i pad domaćina koji je još ubačajem Badžima otišao na 50:47, no već na početku posljednje četvrtine Zagreb je bio na 62:51 što je značilo seriju čak 15:1.

Poslije toga se domaćin više nije u potpunosti oporavio. Najbliže što je došao bilo je na minus četiri u 33. minuti, no odmah su Vuković i Marčinković vratila Zagreb na dvoznamenkastu prednost i do kraja susreta više nije bilo neizvjesnosti.

Zagreb je proslavio pobjedu uz 25 poena Ivana Novačića (10/16, pet asistencija), 15 Domagoja Vukovića (6/11, sedam skokova) te double-double Miralema Halilovića (14 poena, 6/13, 12 skokova, sedam asistencija).

U domaćem sastavu uz Vukičevića istaknuo se dvojac Domagoj Bašić (15 poena, 6/13) - Teo Petani (15 poena, 5/10).