Magdeburg 33:25 HSV Hamburg
HSV Hamburg

HSV Hamburg ispustio važne bodove kod Magdeburga

Danijela Lemaić • utorak, 15.04.2014.

Ovog utorka započelo je 29. kolo rukometne Bundeslige, točnije, odigrana je prva utakmica u kojoj su snage odmjerili Magdeburg i HSV. U zanimljivom dvoboju nakon 60 minuta igre nova dva boda osvojila je domaća ekipa, dok je Hamburg tako ispustio šansu zauzeti treću poziciju na tablici.

Nakon što je u posljednjih pet kola momčad Uwea Jungandreasa osvojila devet bodova, u njihovu GETEC Arenu stigao je još uvijek aktualni europski klupski prvak, HSV Hamburg. U vrlo uzbudljivom dvoboju u kojem bi pobjeda za momke Martina Schwalba značila preuzimanje trećeg mjesta na tablici, spretnijom se pokazala ekipa Magdeburga koja je po posljednjem sučevu zvižduku upisala novo slavlje.

Susret obranom otvara Gerrie Eijlers koji zaustavlja napad Domagoja Duvnjaka, dok s druge strane vratar HSV-a Johannes Bitter brani loptu Marka Bezjaka. Prvi pogodak za 1:0 gostiju postiže Hans Lindberg da bi Bartosz Jurecki to poravnao na 1:1. Nastavila se potom igra pogodak za pogodak da bi u 13. minuti dvoboja serijom 3-0 Magdeburg postavio rezultat 7:4.

Vratio se potom Hamburg na gol zaostatka, ali ponovno pojačava tempo domaćin te preko Roberta Webera, Matthiasa Muschea i Bezjaka odlazi na +5 (12:7), a do odlaska u svlačionice Hamburg smanjuje zaostatak na minus četiri (11:15) kada siguran biva Joan Canellas.

Nastavak susreta nije donio bolju igru gostujuće momčadi koja tako već nakon tri minute igre drugog poluvremena zaostaje šest golova za Magdeburgom (12:18). Držala se ta prednost gotovo svih 50 minuta igre da bi u posljednjih pet minuta susreta sigurnim pogodcima Yvesa Grafenhorsta i Fabiana van Olphena momčad Jungandreasa otišla na +8 i po isteku 60. minute postavila konačan rezultat 33:25.

Kod Magdeburga najbolji igrač bio je Robert Weber s 11 zgoditaka, dok je čuvar mreže Gerrie Eijlers sakupio 17 obrana. Joan Canellas sa šest golova bio je najefikasniji igrač u redovima Hamburga, dok je Domagoj Duvnjak zabio njih četiri, a Blaženko Lacković dodao jedan. Vratarski tandem Bitter-Cleverly obranio je 12 lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310