Špoljarićev Füchse upisao novo slavlje, Balingen pobjedom zadržao priliku za ostanak u Prvoj ligi

Danijela Lemaić • nedjelja, 20.04.2014.

U sklopu 29. kola rukometne Bundeslige ove subote sastali su se Balingen i Eisenach, dvije ekipe s dna tablice, dok je u drugom susretu deseti Lemgo ugostio posljednju momčad koja više nema prilike za spas od ispadanja iz Prve lige. U prvom dvoboju bolji je bio Balingen, dok je Lemgo uvjerljivo slavio nad Emsdettenom. Također, nakon slavlja u finalu Kupa Njemačke, berlinske Lisice ugostile su Gummersbach kojeg su bez većeg problema ostavile bez bodova.

Füchse Berlin - VfL Gummersbach 27:22 (16:11)

Nakon što su osvojili Kup Njemačke, momci Dagura Sigurdssona u svojoj su dvorani ugostili 14. momčad tablice, točnije, Gummersbach. Iako bi pobjeda ekipi Emira Kurtagića osigurala to 14. mjesto, ona nije uspjela iznenaditi Lisice koje su tako učvrstile svoju petu poziciju.

Dobro je krenuo Gummersbach koji je stvorio prednost od +2 (1:3) na samom početku susreta, ali ubrzo Füchse poravnava rezultat. Padali su golovi potom s obje strane da bi preko Christopha Schindlera, Konstantina Igropula i Jonasa Thümmlera Füchse otišao na +3 (11:8). Zgoditkom Floriana von Gruchallea dolazi Gummersbach na samo pogodak zaostatka (11:12), ali pojačava tada tempo domaćin te s četiri uzastopna pogotka postavlja rezultat 16:11 s kojim se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena nastavili su s odličnom igrom Sigurdsonovi momci koji su tako u 37. minuti dvoboja imali +6 (18:12), da bi nakon deset minuta to povisili i na +8 (23:15). U posljednjih deset minuta susreta trener Füchsea dao je priliku mladim momcima koji nisu mogli držati tempo igre koji je bio postavljen do 50. minute igre stoga su igrači Gummersbacha uspjeli smanjiti zaostatak na minus pet. S istekom 60. minute za konačnih 27:21 pogađa Barna Putics.

U redovima Füchse Berlina najefikasniji su bili Jesper Nielsen i Konstanin Igropulo svaki s po pet golova, dok je vratar Silvio Heinevetter obranio sedam lopti. Florian von Gruchalla sa sedam zgoditaka bio je najbolji igrač Gummersbacha, dok je jedan manje imao Barna Putics. Čuvar mreže Carsten Lichtlein sakupio je deset obrana.

HBW Balingen-Weilstetten - ThSV Eisenach 29:22 (12:9)

Pet kola prije kraja rukometne Bundeslige sastala su se dva susjedna kluba na tablici koji se nalaze na njenom začelju, naime, Balingen se nalazi na 16. poziciji, dok se Eisenach nalazi na mjestu ispod. Balingen do kraja ovogodišnjeg izdanja Bundeslige ima još dvije domaće utakmice koje nikako ne smije izgubiti jer s novim porazima sve su manje šanse za opstanak u Prvoj ligi koje su se malo povećale nakon poraza Bergischera od Hannovera.

Susret pogotkom otvara Dener Jaanima za početno vodstvo gostiju, ali ubrzo na 1:1 poravnava Frank Ettwein. Započela je tada igra pogodak za pogodak koju u 13. minuti prekida Balingen koji preko Sasche Ilitscha i Dragana Tubića odlazi na +2 (7:5). Razbranili su se tada vratari stoga su mreže bile mirne pune četiri minute, a post od pogodaka prekida domaćin koji s tri uzastopna pogotka odlazi na +5 (10:5). Posljednjih deset minuta susreta lovio je Eisenach momčad Markusa Gaugischa, ali uspio je smanjiti tek na tri pogotka zaostatka stoga se na odmor odlazi pri rezultatu 12:9.

U nastavak ponovno bolje ulazi Balingen koji povećava svoju prednost na novih +5 (14:9). Tada su s obje strane lopte nalazile put do mreže stoga se većinu drugog dijela susreta rezultat držao na razlici od pet zgoditaka. U 55. minuti s dva uzastopna pogotka domaćin ostavlja svog protivnika na minus sedam (25:18), razliku koja se održala do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 29:22.

Kod Balingena najbolji su bili Roland Schlinger, Wolfgang Strobel i Florian Billek svaki s po pet golova, dok je vratarski tandem Rutschmann-Katsigiannis sakupio osam obrana. U redovima Eisenacha najefikasniji je bio Dener Jaanimaa s osam zgoditaka, dok je vratar Rene Villadsen obranio sedam lopti.

TBV Lemgo - TV Emsdetten 38:29 (22:15)

Ekipa Lemga u svojoj je dvorani ugostila momčad Emsdettena, trenutno posljednju na tablici koju sigurno očekuje ispadanje iz Prve lige. Iako je trener Lemga Niels Pfannenschmidt najavljivao kako ne treba podcijeniti goste koji su izrazito jaki u obrani, domaća ekipa upisala je uvjerljivo slavlje nad Emsdettenom.

Prvih 15 minuta susreta igralo se u potpuno izjednačenom tonu gdje se minimalna prednost izmjenjivala između obje momčadi, ali tada prebacuje u višu brzinu Lemgo te s tri uzastopna pogotka odlazi na +3 (11:8), a uskoro i na +6 (14:8). U posljednjoj minuti susreta za +7 zabija Johan Koch koji tako postavlja rezultat na poluvremenu 22:15.

Nastavak susreta otvara pogotkom sa sedam metara Arnoldus Haenen za 23:15. U 35. minuti Lemgo odličnom igrom svog protivnika ostavlja na minus deset (26:16) i već tada je mogao susret mirno privesti kraju. Igralo se tada pogodak za pogodak, a po posljednjem sučevu zvižduku semafor je pokazao +9, točnije 38:29 i nova dva boda za desetu momčad tablice.

Hendrik Pekeler sa sedam je golova bio najbolji strijelac u redovima pobjednika, dok je jedan manje dodao Max Höning. Vratar Nils Dresrüsse zaustavio je 12 lopti. Kod Emsdettena najefikasniji je bio Elvir Selmanović sa šest zgoditaka, dok su njih četiri imali Janko Božović, Jeffrey Boomhouwer i Johan Koch.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310