Dunkerque za pogodak uspješniji od Montpelliera, važna pobjeda Tremblaya

Mihaela Bradovski • četvrtak, 17.04.2014.

Francusko rukometno prvenstvo nastavljeno je ovog četvrtka četirima utakmicama 22. kola. U derbiju kola uspješniji je bio lider Dunkerque, a na gostovanjima su slavili i Tremblay te Saint-Raphael. Jedini uspješan domaćin ove večeri bio je Nantes...

Montpellier - Dunkerque 25:26 (17:13)

Rukometaši Dunkerquea dobar su dio večeri gledali "u leđa" domaćinu derbija kola, pokušavajući dostići zaostatak u koji su pali sredinom prvog dijela, no po prokušanom receptu u brzinu više ubacili su u završenom periodu te su zahvaljujući minimalnoj pobjedi zadržali mir na prvoj poziciju uoči posljednja četiri kola.

Prvi pogodak postignut je nakon četiri minute igre, u strijelce se tada upisao Baptiste Butto, još jednom najbolji šuter Dunkerquea s devet golova. Michael Guigou poentirao je deset minuta kasnije za +1 Montpelliera što su domaći rukometaši ubrzo pretvorili u 12:7, odnosno 17:13 na poluvremenu. Upravo se Guigou sa šest pogodaka našao među preciznijim pojedincima u dresu Montpelliera, jedan više postigao je tek Dragan Gajić.

Dunkerque je tako na odmor otišao sa zaostatkom od četiri zgoditka iako je vratar Vincent Gerard skupio duplo više obrana u odnosu na Omeyera, a do kraja se ta razlika zaustavila na deset zaustavljenih šuteva više. Budući čuvar mreže PSG-a u nastavku je skinuo tek dva protivnička pokušaja. Arnaud Siffert također nije bio raspoloženiji, ostvario je 3/6 učinak u tom drugom, slabijem poluvremenu Montpelliera.

Izjednačenje je stiglo s 50. minutom i sedmim pogotkom Butta, pet minuta kasnije Mokrani je pogodio za 24:23 Dunkerquea i iako su domaći igrači nakratko prednost vratili na svoju stranu sve je u posljednjoj minuti s dva pogotka riješio upravo Butto. Nakon njegova zadnjeg zgoditka Montpellier je krenuo u pokušaj osvajanja boda no presudila je izgubljena lopta Wissema Hmama.

Nantes - Ivry 32:25 (17:12)

Uvjerljivu večer imali su rukometaši Nantesa, a domaća publika posebno je mogla uživati u odličnom izdanju strijelca 11 pogodaka Valera Rivere te vratara Gorazda Škofa koji je zaustavio 20 protivničkih pokušaja. Uz činjenicu da je s 11 pogodaka bio daleko najraspoloženiji šuter na parketu, Rivera je susret završio sa stopostotnom uspješnosti. Najbolji u dresu Ivryja, Thomas Zirn postigao je pet pogodaka dok je vratar Remy Gervelas skupio 12 obrana manje u odnosu na domaćeg čuvara mreže.

Uz odličnu podršku na vratima te preciznog Riveru Nantesu nije bilo teško upisati +7 pobjedu protiv kluba koji zajedno s posljednjeplasiranim Dijonom četiri kola prije kraja drži poziciju koja vodi u drugoligaško društvo. Gosti su se na dva, odnosno tri pogotka razlike držali do ulaska u 19. minutu i 12:8 nakon trećeg zgoditka Sebastiana Simoneta, a potpuno odvajanje dogodilo se u periodu između 27. i 29. minute u kojima je Nantes sa 14:10 stigao do sedam prednosti.

U nastavku je tek trebalo mirno provesti susret kraju što je domaćin i ispunio. U njegovim redovima zaigrao je i Stefan Vujić, upisavši tek jedan promašaj u 41. minuti pri 23:17.

Dijon - Tremblay 26:29 (12:13)

Veliku pobjedu izborio je ovog četvrtka sastav Dragana Zovka na gostovanju kod Dijona. Ovim punim plijenom Tremblay se odvojio na šest razlike od Ivryja, odnosno sedam od današnjeg protivnika. Uvjerljivo najslabiji pojedinci ovog dvoboja bili su vratari. Nebojša Stojinović na domaćim vratima upisao je pet obrana, Milan Malina na drugoj strani jednu manje.

Pobjednički sastav imao je međutim u svojim redovima raspoloženog Arnauda Binga, strijelca 10 zgoditaka, te Romaina Terenela koji ga je popratio sa svojih sedam. Iako je njegova momčad izgubila i ima sve manje šanse za ostanak u najvišem rangu, Jakov Vranković večeras je s učinkom 5/5 bio jedan od najistaknutijih domaćih igrača. Pet golova postigao je i Simon Parent.

Prvo poluvrijeme obilježila je izjednačena igra što se odrazilo i na rezultat na odmoru, dok je u drugom Tremblay predvođen Bingom 13:12 uspio pretvoriti u konačnih tri razlike. Dovoljno za veliko slavlje i ponešto lakšu poziciju uoči samog finiša sezone.

Selestat - Saint-Raphael 26:30 (15:17)

Poput Dunkerquea i Tremblaya u 22. kolu uspješan je u ulozi gosta bio i Saint-Raphael. Domaći Selestat ovim je porazom, trećim u nizu, izgubio priliku da se poput Tremblaya odmakne od posljednjeplasiranog dvojca te da i prije same završnice riješi pitanje svoje sudbine.

Velik dio posla Saint-Raphael obavio je već u prvih desetak minuta dvoboja ostvarivši uvodnih 7:1. Na pogodak zaostataka domaća momčad stigla je minuti prije kraja prvog poluvremena što je ujedno bila i njihova najozbiljnija prilika ugrožavanja protivnike prednosti.

Beauregard s 1/10 i Francois-Marie sa 6/13 učinkom koštali su Selestat boljeg rezultata pa domaćinu tako nije pomoglo niti 15 zajedničkih obrana Ivezića i Fulopa (jednako je imao i Đukanović kod Saint-Raphaela) niti to što je najbolji strijelac dvoboja Michal Salami (8) stigao iz njegovih redova.