Aix 24:40 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Visoka pobjeda PSG-a na gostovanju kod Aixa, dva pogotka Kopljara i Gojuna

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.04.2014.

U srijedu je odigran zaostali dvoboj 22. kola francuskog rukometnog prvenstva. Domaćin Aix u prvom je poluvremenu još donekle uspijevao parirati branitelju naslova, no nastavak je donio bolju igru Parižana i u konačnici +16 pobjedu...

Aix - Paris Saint-Germain Handball 24:40 (13:16)

Rukometaši Paris Saint-Germaina ostali su u utrci za naslov iako im vremena za obranu titule najbolje momčadi ostaje sve manje. U zaostalom dvoboju 22. kola svladali su domaći Aix te se tri kola prije završetka sezone nalaze na tri boda od vodećeg Dunkerquea.

Sastav Aixa s četiri poraza u posljednjih pet dvoboja doveo se pak u situaciju u kojoj finiš sezone ne dočekuje miran; zona ispadanja udaljena je četiri boda.

Momčad Philippea Gardenta uvjerljivo je slavila, predvođena strijelcem sedam zgoditaka Mikkelom Hansenom, jedan manje u ovo visoko slavlje ugradio je Csaszar, dok je Luc Abalo postigao četiri.

U gostujućem dresu zaigrala su sva tri hrvatska reprezentativca. I dok je Igor Vori susret završio s jednim nepreciznim šutom, Jakov Gojun i Marko Kopljar dva su puta pronašli put do mreže Robina Cappellea.

Domaći vratar skupio je 11 obrana, Sierra i Annonay na drugoj strani zajedničkih 15. Najviše problema zadao im je Vladica Stojanović s devet golova iz 15 pokušaja.

I dok je prvu polovicu dvoboja PSG u svoju korist arhivirao s +3, i to nakon domaćih 3:0 na samom startu, u nastavku su Gardentove trupe podigle ritam, a do konačnog odvajanja došlo je u periodu od 37. do 44. minute u kojem domaćin nije uspio postići zgoditak što su Parižani iskoristili za odlazak na 27:15.

Gojun je jedino isključenje, kao i oba svoja pogotka, vlastitoj statistici dodao u zadnjih deset minuta dvoboja, dok je Kopljar prvo poentirao u 12. minuti za 6:5 svoje momčadi, a zatim pet minuta kasnije, ali ovoga puta za smanjenje zaostatka na pogodak razlike.

Ostatak tjedna obilježit će polufinalni dvoboji nacionalnog kupa. Chambery i Nantes snage će odmjeriti u četvrtak dok će PSG u subotu ugostiti Dijon.