Atlético Madrid 2:0 Elche
Elche

Atletico Madrid uz puno muke savladao Elche i povećao prednost na tablici

Ante Dubravac • petak, 18.04.2014.

U prvom susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je na svom stadionu dočekao Elche. Domaćini su se dugo mučili, ali su ipak na kraju slomili otpor gostiju i došli do vrlo vrijedna tri boda.

Svoj pohod prema naslovu prvaka Atletico Madrid nastavio je dvobojem protiv Elchea. Novom pobjedom nogometaši trenera Diega Simeonea dodatno su se odvojili od pratnje i povećali pritisak na Real Madrid i Barcelonu.

Od prve minute domaćini su krenuli s željom da što brže dođu do vodstva, a napad je predvodio oporavljeni Diego Costa koji je gostujućoj obrani stvarao najviše problema. Međutim nakon uvodnog pritiska Elche je uspostavio terensku ravnotežu i uspješno zatvorio sve puteve prema svom vrataru.

U 25. minuti iz daljine je zaprijetio Javier Marquez, ali Courtois loptu odbija u korner nakon kojeg glavom odlično gađa Cristian Sapunaru međutim domaći vratar uz puno muke još jednom spašava svoju momčad. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je u samoj završnici David Villa koji je s pet metara loptu poslao pokraj vratnice.

Odmah na početku nastavka domaćini su imali veliku priliku za doći u vodstvo. Sapunaru je neoprezno srušio Garciju pa je sudac pokazao na bijelu točku. Nakon što u prošlom kolu Costa nije iskoristio jedanaesterac ovoga puta odgovornost je preuzeo Villa, ali Herrera brani njegov pokušaj.

Pritisak domaćina ipak je urodio plodom u 72. minuti kada nakon kornera s desne strane najviše skače Miranda koji neobranjivo pogađa za 1:0. Gosti su do kraja pokušavali doći do izjednačenja, ali sva njihova nadanja pala su u vodu u 90. minuti kada je Sapunaru skrivio još jedan kojeg u konačnih 2:0 pretvara Diego Costa.

U idućem kolu Atletico Madrid gostuje kod Valencije dok Elche dočekuje Levante.

• Obrisan korisnik19.04.2014. u 12:05
    kad vec spominjete komentatore,ja to sve gledam vecinom preko beIN Sports,americkog kanala i tamo je sinoc sukomentator bio Bodo Illgner,znate vecina da je on bivsi igrac Reala.. to je tako degutantno bilo slusati kako taj lik komentira,opcenito kad komentira Atletica i Barcu,sinoc je covjek i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 11:43
    nisan gleda šteta, nemam taj lupeški kanal
  • karioke bučani19.04.2014. u 10:57
    jel ovo onaj isti villa, prije bi iz 2 šanse zabija 3 gola, sad iz 5 mrtvih ni blizu....