Sevilla
Sevilla 4:0 Granada
Granada

Ivan Blažević • nedjelja, 20.04.2014.

Sevilla je u 34. kolu španjolskog prvenstva na domaćem terenu igrala protiv Granade. Rakitić i društvo utakmicu su čekali u pozitivnom raspoloženju, u lovu na treću pobjedu u nizu, a nadali su se i porazu Athletica od Barcelone. S druge strane, Granada je proteklog vikenda porazila Barcelonu, i trener Unai Emery maksimalno je pripremio svoju momčad na ovu utakmicu.

Vidjelo se to od samog starta utakmice, Sevilla je zaigrala s jasnom željom da što prije povede, a to su uspjeli već u 12. minuti kada je iz jedne polukontre Kevin Gameiro uputio centaršut, a Diego Mainz poslao loptu u vlastitu mrežu.

Drugi pogodak zabio je u 51. minuti Kevin Gameiro. Pritisak Francuza rezultirao je lošom reakcijom Ilorija koji je povratnu loptu poslao pored svog vratara, a Gameiro se klizećim startom pobrinuo da se pogodak pripiše na njegovo ime.

Samo sedam minuta kasnije, rezultat je 3:0, Gameiro je s desne strane šesnaesterca poslao brzu loptu kroz noge Granadinih braniča i na drugoj strani pronašao Mbiu kojem nije bilo teško povećati vodstvo domaćina.

Konačan rezultat postavio je Vitolo nakon još jedne loše reakcije protivničke obrane koji su Španjolcu servirali loptu na pet metara, o ovaj to ne propušta i postiže četvrti Sevillin pogodak.

Andalužani su ovom pobjedom došli na 59 bodova, a večeras će sa zanimanjem promatrati i gostovanje Barcelone u Bilbau, koji se nalazi iznad njih na prvenstvenoj ljestvici.