Ivan Blažević • nedjelja, 20.04.2014.

U posljednjim utakmicama 34. kola Serie A, koje je odigrano u jednom danu, vodeći Juventus je kod kuće dočekao Bolognu, dok je drugoplasirana Roma gostovala u Firenzi. Obje su momčadi upisale minimalne pobjede od 1:0, što znači da je bodovna razlika na tablici četiri kola prije kraja ostala osam bodova u korist Juventusa.

Juve je zaigrao s Giovincom i Islom od prve minute, a prvu je šansu na utakmici u petoj minuti imao Francuz Pogba, no odlično je reagirao Curci. Nekoliko minuta kasnije, Pogba se našao u novoj prilici, no njegov je udarac glavom otišao preko vrata.

Bianconeri su ponovno zaprijetili su smiraju prvog dijela preko Pirla, a zatim i na otvaranju drugog preko Giovnica, no ponovno je u obje situacije sjajno reagirao Curci.

Treća je bila sreća za francuskog veznjaka. Pogba je u 64. minuti primio loptu na dvadesetak metara od vrata i prizemnim udarcem konačno savladao Curcija i donio nova tri boda Juventusu.

Roma je u posljednjoj utakmici od 21 sat na Artemio Franchiju igrala protiv Fiorentine. Prvi je zaprijetio krilni napadač Gervinho, odlično primivši jedan centaršut u šesnaestercu, nakon čega je ušao u mini-dribling i opalio po vratima, no bio je zamalo neprecizan.

U 26. minuti, gosti su došli do vodstva. Ljajić je gurnuo odličnu loptu iza leđa Fiorentinine obrane, a na pravom se mjestu našao Radja Nainggolan i u padu uspio poslati loptu u mrežu Neta.

Fiorentina je u nastavku dvaput ozbiljnije zaprijetila preko Savića i Matrija, no rezultat se nije mijenjao i Rimljani su upisali impresivnu sedmu pobjedu u nizu.