Ivan Blažević • subota, 19.04.2014.

Inter je u susretu 34. kola Serie A u gostima s 2:0 nadigrao Parmu. Nerazzurri su tako nakon uvjerljivog slavlja protiv Sampdorije u prošlom kolu pružili još jednu uvjerljivu izvedbu i odmaknuli se od Parme na pet bodova, koliko bježe i Milanu.

Walter Mazzari je ponovno u prvi sastav gurnuo Matea Kovačića i to na poziciju zadnjeg veznog, a naš mu se reprezentativac, kao i protiv Sampdorije, zahvalio sjajnom utakmicom s puno odličnih lopti kojima je povezivao redove svoje momčadi.

Parma je bolje otvorila susret, prvu je šansu imao Antonio Cassano u 9. minuti, no njegov je udarac glavom zaustavio domaći vratar Mirante. Sedam minuta kasnije ponovno je zaprijetio Cassano, no udarac mu je prošao pored vratnice. Nakon toga je uslijedilo razdoblje Interove dominacije, prvo je Icardi bio zamalo neprecizan nakon udarca iz kuta, a zatim je Palacio u 27. pucao iz odlične situacije, no ponovno se iskazao Mirante.

Ostali

Marko Livaja je u domaćem porazu 2:1 svoje Atalante od Verone igrao do 52. minute, a gostujuće su pobjede ostvarili i Sassuolo nad Chievom (1:0) te Cagliari nad Genoom (2:1) Milan je na San Siru razbio Livorno sa 3:0, Catania je kod kuće sa 2:1 slavila protiv Sampdorije, dok su domaći bod remijem osvojili Lazio protiv Torina (3:3) i Udinese protiv Napolija (1:1).

Pred sam kraj prvog dijela, u 44. minuti, Samuel je skrivio kazneni udarac i pružio Parmi šansu utakmice, no udarac Cassana s bijele točke pročitao je Handanović i vršcima prstiju skrenuo loptu u vratnicu, ostalo je 0:0.

Odmah na početku drugog dijela, Gabriel Paletta je zaradio drugi žuti karton i ostavio Parmu s čovjekom manje. Samo dvije minute kasnije Inter je poveo. Hernanes je ubacio iz slobodnog udarca, a Rolando u padu glavom pogodio suprotni kut Mirantea, sjajan pogodak za vodstvo gostiju. U 52. minuti Hernanes je iz mnogo bolje pozicije iz prekida tukao po vratima, no pogodio je vratnicu, a tri minute kasnije zatresla se vratnica na drugoj strani terena; glavom je pucao Lucarelli, no rezultat se nije mijenjao.

Tako je bilo do 88. minute, kada je Guarin primio loptu na nešto više od dvadesetak metara od Parminih vrata te silovitim i prizemnim udarcem savladao Mirantea i riješio utakmicu.

Inter je ovom pobjedom došao na 56 bodova, a Parmu ostavio na 51, koliko ima i Milan, a treba napomenuti i kako Nerazzurre u vrlo teškoj završnici prvenstva očekuju još utakmice protiv Napolija, Lazija, Milana i Chieva.