Danijela Lemaić • ponedjeljak, 21.04.2014.

Posljednji dvoboji 29. kola rukometne Bundeslige donijeli su zanimljive susrete, naime, u srazu Göppingena i Lübbeckea Drage Vukovića i Nikole Blažička momčadi su podijelile bodove, jednako kao i kod Mindena i Melsungena.

Frisch auf Göppingen - TuS N-Lübbecke 23:23 (10:12)

Ekipa Aleksandra Kneževića, dvanaesta na tablici, ugostila je u svojoj dvorani momčad Lübbeckea desetkovanu ozljedama stoga je u EWS Arenu trener Lübbeckea Dirk Beuchler stigao sa samo 12 igrača.

U susret se ušlo u dosta izjednačenom tonu gdje se igralo pogodak za pogodak sve do prvog odvajanja u sedmoj minuti dvoboja kada serijom 3-0 Lübbecke postavlja rezultat 6:3. Uspijeva se domaća ekipe sjajnim reakcijama vratara i pogotcima Michaela Krausa i Manuela Spätha vratiti na samo pogodak zaostatka (5:6), ali ponovno prebacuju u višu brzinu gosti te ubrzo preko Aleša Pajovića, Franka Lokea i Maximiliana Schuberta odlaze na novih +3 (9:6). Do isteka 30. minute Lübbecke je put do mreže pronašao tri puta, dok je Göppingen zabio četiri gola stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 12:10.

Početak drugog poluvremena označile su obrane vratara i mnoge tehničke pogreške stoga je prvi pogodak u nastavku stigao u 35. minuti kada za 13:10 pogađa Tim Remer. Ubrzava potom Göppingen te s dva uzastopna pogotka poravnava rezultat (13:13) te prelazi i u vodstvo. U 50. minuti susreta domaćin je imao i +5 (20:15), ali u posljednjih deset minuta gosti pojačavaju tempo i uspijevaju sustići zaostatak te golom Pajovića u posljednjoj sekundi utakmice izravnati na 23:23.

Daniel Fontaine i Michael Kraus sa šest pogodaka bili su najbolji igrači kod Göppingena, dok je vratarski tandem Prošt-Marinović obranio deset lopti. Kod Lübbeckea najbolji je bio Aleš Pajović sa šest golova, dok je Nikola Blažičko sakupio 13 obrana.

TSV GWD Minden - MT Melsungen 28:28 (15:14)

Melsungen je u Kampa dvoranu stigao nakon poraza od Füchse Berlina u polufinalu Kupa Njemačke, dok se, pak, s druge strane ekipa Mindena nakon poraza od HSV-a okrenula dvoboju s Melsungenom. Iako je gostujuća ekipa za sedam mjesta bolja od njih na tablici, momci Gorana Perkovaca imali su jaku želju za pokazati što bolju igru s obzirom na to da se u donjem dijelu tablice vodi velika borba za ostanak iznad crte koja vodi u Drugu ligu.

Od prvog sučeva zvižduka dobro je krenula gostujuća ekipa koja već u sedmoj minuti susreta ima +3 (5:2), ali polako Minden nadoknađuje zaostatak te preko Aleksandra Svitlice i Sörena Südmeiera poravnava na 7:7. Započela je tada igra pogodak za pogodak u kojoj je vladala borba za minimalno vodstvo, a nešto spretniji u tome bio je Minden koji pogotkom Moritza Schäpsmeiera na odmor odlazi s vodstvom 15:14.

S početkom drugoga dijela dvoboja Melsungen sustiže domaćina te uz dvije odlične obrane vratara ponovno odlazi na +2 (18:16). Izravnava to Yves Kunkel na 19:19 nakon čega je uslijedila igra gol za gol do 52. minute kada Minden ostavlja svog protivnika na minus tri (22:25). Do 57. minute držao je domaćin svoju prednost, ali Melsungen pojačava tempo i sustiže svog protivnika stoga je pogotkom Maltea Schrödera postavljen i konačan rezultat 28:28.

Kod Mindena najbolji strijelci bili su Aleksandar Svitlica i Christoffer Rambo svaki s po pet golova, dok je čuvar mreže Jens Vortmann obranio 11 lopti. Michael Allendorf zabio je šest golova, a vratar Mikael Alf Appelgren upisao osam obrana.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310