Nastavlja se neizvjesnost u drugoligaškom društvu

Davor Mikulić • srijeda, 23.04.2014.

Četiri kola ostala su do kraja drugoligaške sezone, a uzbuđenja nam i dalje ne manjka. Zagreb je nastavio sa svojom serijom bez poraza ovoga proljeća, Cibalia je upisala vrlo važna tri boda, jednako kao i Inter, dok smo jedini neočekivani rezultat vidjeli u Dugopolju. Već otpisana Zelina otkinula svom domaćinu dva boda koja će možda biti i presudna u borbi za deseto mjesto.

U Kostreni je Pomorac dočekao Inter u utakmici u kojoj su obje momčadi priželjkivale puni plijen. Na kraju su ipak slavili gosti i s nova tri boda došli do trećeg mjesta.

Jedini pogodak na susretu postigao je Ilija Nestorovski u 24. minuti. Sedamnaesti mu je to ove sezone, a trenutno je vodeći strijelac Druge HNL s jednim više od Bobana i Tokića.

Zagreb je uoči utakmice s Goricom bio jedina neporažena momčad ovoga proljeća, a ništa se nije promijenilo niti nakon nje. Niz traje, zapravo, još od 16. kola. Od tada je ostvareno 11 pobjeda uz tri remija i gol razliku 28:5! Četiri boda u zadnja četiri kola osigurati će im zasluženi prvoligaški status.

Za vodstvo i konačni rezultat zabio je Lovro Medić u 26. minuti, a gosti su posljednjih osamnaest minuta bili s igračem manje zbog dva žuta kartona Filipa Petanjeka.

Nova utakmica s još jednim imperativom osvajanja tri boda čekala je Cibaliju koja je ugostila Sesvete. U pet od šest domaćih proljetnih utakmica Vinkovčani su gubili, ali ovo je prva u kojoj su nakon toga uspjeli upisati pobjedu.

Goste je u vodstvo doveo Filip Škvorc, no nisu dugo izdržali. Već osam minuta poslije na semaforu je bilo 2:1. Oba puta u strijelce se upisao Andrea Ottochian, iako drugi pogodak uvelike ide na dušu vratara Karatovića. Miran kraj utakmice donio je Jakov Puljić u 58. minuti svojim prvim pogotkom sezone.

Nakon nešto više od pola sata igre u Dugopolju je posljednjeplasirana Zelina vodila 0:2. Za njih ova utakmica nije imala nikakvo značenje jer su još nakon prošlog kola izgubili bilo kakve šanse za ostanak u Drugoj HNL, dok je su domaćinu bodovi bili neophodni.

U 5. minuti Zelina je povela golom Matije Poredskog, a u 34. na 0:2 povećao Nikola Gatarić. U nastavku utakmice Dugopolje je uzvratilo istom mjerom i nakon šest minuta nadu vraća Josip Serdarušić koji je tek ušao u igru. Uspjeli su se gosti braniti, ali samo do 87. minute kada Antonio Šimunović, još jedan igrač s klupe , postiže pogodak i ostavlja barem jedan bod u Dugopolju.

Dvoboj Segeste i Solina riješen je tek u drugom poluvremenu. U 52. minuti u igru je ušao Antonio Hrnčević i s dva pogotka osigurao sva tri boda svojoj momčadi.

Segesta je ovom pobjedom došla do sedmog mjesta, izjednačila se sa Rudešom i Pomorcem te pobjegla Solinu na velikih sedam bodova prednosti.

Pravu golijadu vidjeli smo u Rudešu. Domaćin je s pet pogodaka u mreži Hendija ispratio Lučko kojem ostaje teška borba u posljednjim utakmicama.

Nakon prvih 45 minuta sve je već bilo riješeno jer je Rudeš imao nedostižnih 3:0. Dvostruki strijelac bio je Lovro Ščrbec, a još su zabijali Konopek, Džolan i Begić. Za goste je iz kaznenog udarca precizan bio Domagoj Abramović.

30. kolo igra se već za tri dana. U subotu je na rasporedu pet utakmica, dok će se jedna igrati u nedjelju.

• ronny198724.04.2014. u 12:05
    matematički zagrebu nije dovoljno 4 boda iz zadnje 4 utakmice jerbo ako cibalija pobjedi sve do kraja, a mi osvojimo 4 boda, onda su vinkovčani prvi zbog boljeg međusobnog omjera...