Serie A, 35. kolo, 25.04.2014, 20:45 h, Rim, Olimpijski stadion
Gervinho 65'
2:0 Milan
Milan

Filip Han • subota, 26.04.2014.

Dominantna Roma upisala je pobjedu nad Milanom na domaćem terenu. Rimljani su odigrali dobru utakmicu, te na koncu slavili s 2:0 čime se se približili Juventusu na pet bodova zaostatka. Pobjedu su golovima osigurali Pjanić i Gervinho...

Alessandro Florenzi
77'
35
Vasileios Torosidis
83'
11
Taddei
86'
Michael Essien
58'
11
Giampaolo Pazzini
69'
7
Robinho
80'
Clarence Seedorf

Prva utakmica 35. kola talijanskog prvenstva donijela je i derbi između drugoplasirane Rome i sedmog Milana. Roma i dalje održava korak s prvim Juventusom, a ovom pobjedom, osmom uzastopnom, ponovno su stigli na samo pet bodova minusa. Juventus bi u ovome kolu ipak mogao ponovno pobjeći s obzirom na to da igra sa slabašnim Sassuolom, no Rimljani dalje žele održati pritisak na Staru damu. Milan pokušava dohvatiti europsko mjesto, a trenutno mu ono bježi za pet bodova.

U današnjoj utakmici Roma je ipak bila raspoloženija, te je nakon početnog Milanovog naleta preuzela konce igre i uspostavila svoj ritam. Nakon neuspješnih pokušaja Kake i Balotellija u prvih desetak minuta, domaći su zaprijetili preko Dodoa i Ljajića. Njihovi su pokušaji u tom trenutku bili neuspješni, ali u prvom poluvremenu Pjanić se upisao u strijelce.

U 43. minuti u trku je prošao nekoliko obrambenih igrača i stigao ispred Abbiatija kojeg je svladao udarcem po podu. Do kraja poluvremena Kaka je mogao izjednačiti, no njegov udarac obranio je De Sanctis pa je Roma na odmor otišla s 1:0.

Rimljani su nastavili napadati i početkom drugog dijela utakmice, brzo je zaprijetio Pjanić, a u 65. minuti pogodak za 2:0 zabio je Gervinho. Nakon što je udarac Tottija s desne strane Abbiati uspio obraniti, lopta se odbila do Gervinha ispred praznog gola što je on lako pospremio. Tempo utakmice nakon tog gola malo je pao, Roma je bez većih problema održavala rezultat, te na kraju i slavila rezultatom 2:0.