Inter 0:0 Napoli
Napoli

Serie A: Inter i Napoli bez pogodaka na San Siru

Ivan Blažević • subota, 26.04.2014.

34. kolo Serie A ponudilo je, između ostalih utakmica, i derbi Intera i Napolija na San Siru. U utakmici s puno šansi i nimalo preciznosti, rezultat je bio 0:0, a spomenimo i to da je naš Mateo Kovačić ponovno odigrao svih 90 minuta na poziciji zadnjeg veznog u Mazzarijevoj momčadi.

Prvu su šansu stvorili domaćini, kada je u 10. minuti iz velike udaljenosti pucao Hernanes, no Pepe Reina je bio spreman na njegov udarac. Idući se okušao naš Mateo Kovačić, koji je prošao dvojicu igrača Napolija i zatim uputio udarac, no Reina je ponovno bio na pravom mjestu.

u 13. minuti za Napolijevu je momčad zaprijetio Callejon, no njegov je udarac otišao zamalo pokraj okvira vratiju. Nakon njega, dvaput je u redovima Napolitanaca zaprijetio Inler, ali u 24. mu je prvo udarac obranio Handanović, a u 36. je bio neprecizan.

Gosti su u 50. minuti imali šansu utakmice. Higuain je u šesnaestercu dočekao dodavanje Inlera i pucao, no njegov je šut ispred gola blokirao Nagatomo, a na odbijenu je loptu dotrčao Mertens, no on je bio neprecizan.

Pred sam kraj utakmice, obje su ekipe imale po jednu priliku. Prvo je Nagatomo iz blizine prizemnim udarcem pokušao dovesti Inter u vodstvo, no obranio je to Reina, da bi u idućoj akciji na drugoj strani Inler iz odlične situacije pogodio vratnicu Handanovića. Napoli je ovim bodom ostao čvrsto usidren na trećoj poziciji, a Inter na petoj. Spomenimo i da će Nerazzurri iduće kolo igrati protiv gradskog rivala Milana, koji se sa šest bodova manje nalazi na sedmoj poziciji Serie A.

Fiorentina je u ranijoj utakmici gostovala u Bologni i ostvarila pobjedu od 3:0. Prvi je pogodak za Viole u 23. minuti postigao Cuardado na asistenciju Joaquina. Kolumbijac se u 34. minuti našao u ulozi asistenta, a njegovo je dodavanje u pogodak za 2:0 pretvorio Iličić. U 87. minuti, Cuardado je postigao svoj drugi pogodak na utakmici i donio Fiorentini nova tri boda.

• Obrisan korisnik27.04.2014. u 22:02
    Veliki sam fan talijanskog nogometa. Napola sam talijan iz Palerma i veliki navijač istoimenog kluba. Pratim palermo u serie b i naravno serie a. Istina je da Roma igra najljepši i najdojmljiviji nogomet u ligi i da su stvarno jaka ekipa, ali uspotediti ih s juventusom se nemože, juve je klasa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 14:37
    Interovi navijači mrze Mazzaria jedva čekaju da ode,prebacuju mu što nije skoro pola sezone dao više prilika Kovi.i još niz grešaka što taktičkih što izbor igrača ,uglavnom katastrofa od trenera dao je priliku Kovi isključivo zbog pritiska navijača i javnosti i gle čudom povezao sa njim nekoliko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 13:27
    Ma ta momčad Inter je loša al je ovaj Mazzari bezveze.I dalje ne mogu prežalit Stramaccionija.Bezveze potrošen trener.Trebao je ostat sigurno ovu sezonu.Taider je rugačina i antitalent za Kovu.Sve kupnje osim njega su im užas.Nekad se zapitam kak su Kovu kupili s obzirom kakve loše transfere... [više na forumu]
  • Blizunj27.04.2014. u 11:23
    Premija za ostale, kako da ne. Da nije ovako nerealnih rezultata u domaćem prvenstvu gledali bi u leđa Romi koja prema izjavama mnogih igrača i pratitelja lige igra najbolji nogomet u Serie A. Osim utakmice u Veroni Juventus se uspio provuć u svakoj škakljivoj utakmici, nekad zahvaljujući sreći... [više na forumu]