Bundesliga, 32. kolo, 26.04.2014, 18:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 2:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Josip Piršljin • subota, 26.04.2014.

Subotnji program Bundeslige završen je utakmicom Bayer Leverkusena i Borussije Dortmund. Apotekari su se htjeli pobjedom odvojiti od Wolfsburga na četvrtom mjestu, ali morat će se zadovoljiti bodom.

Najzvučniji susret 32. kola Bundeslige završen je podjelom bodova. Vrlo dobru utakmicu, posebno u prvom poluvremenu, moglo je vidjeti preko 30.000 navijača na BayAreni. Domaći su dva puta imali vodstvo, ali gosti su se vraćali. Ovime će razlika između Bayera i Wolfsburga u borbi za četvrtu poziciju i Ligu prvaka ostati jedan bod.

Bayer je mogao igrati protiv Borussije nešto opuštenije jer je u ranijem terminu Wolfsburg remizirao s Freiburgom pa su Apotekari znali da će ostati na četvrtoj poziciji. Odlučno su ušli u dvoboj i već nakon sedam minuta zabili su pogodak.

Strijelac je bio Lars Bender, brat blizanac veznjaka Borussije Svena Bendera koji nije konkurirao za ovaj susret. Nakon pola sata igre žuto-crni su uspjeli izjednačiti. Na 1:1 je poravnao Kirch poslije asistencije Reusa, ali domaća je momčad ubrzo ponovno došla do prednosti.

Leverkusen je odigrao brz i efikasan kontranapad. Brandt je ušao u šesnaesterac i odličnom loptom pronašao Castra koji glavom zabija pored Weidenfellera.

Tu ipak nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu. Dortmundska Borussia je četiri minute kasnije dobila kazneni udarac kojeg je bez problema u pogodak pretvorio Reus. Rezultatom 2:2 momčadi su otišle na predah.

Nakon odličnog prvog poluvremena i četiri gola, nastavak utakmice ipak nije ponudio toliko uzbuđenja, ali bilo je dobrih prilika na obje strane. Remijem će na kraju ipak biti nezadovoljniji domaći kojima bodovi više trebaju u ovom trenutku.