Damir Žbulj • subota, 26.04.2014.

U 32. kolu njemačke nogometne Bundeslige hrvatski reprezentativac Ivan Perišić potvrdio je svoju sjajnu formu pred nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Brazilu s nova dva pogotka, no, njegov Wolfsburg samo je remizirao kod kuće protiv Freiburga i tako ostao bez važna dva boda u borbi za mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka. Perišiću je to peti pogodak u posljednje tri utakmice! Ivica Olić odigrao je 82 minute dvoboja za Vukove, dok je Mario Mandžukić s klupe promatrao domaći preokret i uvjerljivu pobjedu Bayerna protiv Werdera.

U fenomenalnoj golgeterskoj formi posljednjih tri kola je Ivan Perišić, koji je nakon dva pogotka u pobjedi protiv Nürnberga, jednim u slavlju u Hamburgu, ponovno bio dvostruki strijelac za Wolfsburg, međutim, njegova ekipa nije uspjela kod kuće svladati Freiburg, što će im svakako umanjiti šanse za osvajanje četvrte pozicije i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka naredne sezone.

Perišić je načeo mrežu gostiju već u trećoj minuti, kada je sjajno glavom, leđima okrenut prema golu, svladao vratara Baumanna, a s vodstvom domaćih otišlo se na odmor. U nastavku je Mehmedi donio Freiburgu prvo izjednačenje u 60. minuti, međutim Vukovi su do nove prednosti stigli 20 minuta prije kraja, poslije odličnog prodora i dodavanja Träscha, Perišić je miran u egzekuciji u neposrednoj blizini suparničkog gola.

Feštu domaćih pokvario je Terrazzino, koji je za konačnih 2:2 zabio samo sedam minuta prije kraja. Ivica Olić prije nekoliko dana produljio je svoju vjernost Wolfsburgu na još dvije godine te je ovoj dvoboj odigra do 82. minute, a u završnici prvog dijela nije iskoristio nekoliko dobrih prigoda za svoju ekipu. Perišić je sada prikupio devet bundesligaških golova, od čega ih je u posljednjih mjesec dana zabio čak šest.

Nakon što je u Ligi prvaka čitavu utakmicu u Madridu proveo na terenu, Mario Mandžukić prvenstveni dvoboj na Allianz Areni protiv Werdera odgledao je s klupe. Guardiola je u špicu napada gurnuo ponovno Pizarra, koji mu se odužio s ključna dva pogotka u preokretu Bavaraca protiv njegova bivšeg kluba.

Bayern u prvom poluvremenu ponovno nije izgledao sjajnu, a rupe u obrani iskoristili su čak i nogometaši iz Bremena, i to čak u dva navrata za prednost koju su imali na predahu.

Za goste su precizni bili Gebre Selassie u desetoj minuti te Hunt u 36., nakon što je Ribery u 20. minuti kratko Bavarcima donio poravnanje.

Početkom nastavka Guardiola je iz igre izvadio mladog Weisera, u igru ubacio kapetana Lahma i ubrzo su stvari sjele na svoje mjesto za Bayern. Preokret je kreirala bivša legenda Werdera, Claudio Pizarro, koji je u razmaku od samo četiri minute poentirao dvaput i tako usmjerio utakmicu na stranu domaćina. Nije Čileanac proslavio golove, ali mu je sigurno bilo drago što je pomogao svojoj ekipi na putu do bodova.

Slavlje za podizanje samopouzdanja prije dolaska Reala potvrdili su još golovima Schweinsteiger i Robben, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru umjesto Dantea, 15-ak minuta prije kraja.

Mainz je golovima Okazakija i Moritza u prvom dijelu stigao do sigurne pobjede protiv davljenika Nürnberga te je tako učvrstio svoju poziciju za Europu, dok je identičnim rezultatom, ali golovima u nastavku dvoboja Brooksa i Allaguija, Hertha slavila protiv fenjeraša Eintracht Braunschweiga, koji je zajedno s Bavarcima sve dalje od bundesligaškog ostanka.

Uzbudljivo je bilo na dvoboju Hoffenheima i frankfurtskog Eintrachta, u kojem začuđujuće nije bilo golova. Hoffenheim je mogao do pobjede pet minuta prije kraja, da je Firmino realizirao kazneni udarac. No, do kraja su domaći samo uspjeli ostati s desetoricom na travnjaku, poslije isključenja Modestea.

Subotnji raspored zaključit će derbijem Bayer i dortmundska Borussija u Leverkusenu