Athletic Bilbao 3:1 Sevilla
Sevilla

Athletic Bilbao nadigrao Sevillu u borbi za Ligu prvaka

Ivana Strahija • nedjelja, 27.04.2014.

Svoj su susret u nedjelju odigrali Athletic Bilbao i Sevilla, a u uzbudljivom susretu, u kojem Rakitić nije igrao punu minutažu, bolji su bili domaćini...

Athletic Bilbao je s 3:1 nadigrao Sevillu na svom San Mamesu te se tako dodatno učvrstio među prva četiri kluba tablice španjolske Primere, na poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

Sevilla pak, nakon nedjeljnog duela, zaostaje šest bodova za Bilbaom, iako se dio problema oko slabe predstave na San Mamesu može svaliti na iscrpljenost europskim ritmom.

Prvi pogodak u mrežu Andalužana pada već u četvrtoj minuti, kad je Susaeta pametno iskoristio jednu izbijenu loptu nakon kornera. 1:0 bio je jedini gol prvog poluvremena, u kojem su domaćini pokazali sjajnu formu, kao i terensku nadmoć, no nisu to uspjeli dodatno dokazati pogocima.

Zato ih ne manjka u drugom dijelu, jer u 53. minuti semafor pokazuje 2:0. Odlično raspoloženi Iraola odigrao je za Muniaina, kojem ostaje matirati Savillinog vratara.

Ne treba Athleticu dugo ni za 3:0, opet je lucidan potez odradio Iraola, ovog puta u šansu gurnuvši Andera. Malo prije tog trećeg pogotka Athletica, u igru je ušao Ivan Rakitić, koji je odmah imao i priliku, no poslao loptu nedovoljno precizno. No, par minuta nakon toga, Sevilla je ostala s igračem manje, kad se Figueiras živopisno obratio glavnom sucu te je nagrađen drugim žutim te crvenim kartonom.

Počasni pogodak u 79. minuti postiže Gamerio, kojem pomaže Jairo, no s deset minuta do kraja prekasno je za Sevillu da opasnije ugrozi pobjedu domaćina.

Nebo i zemlja

Bayern je neviđenom lakoćom utrpao Dinamu devet golova, a mogao je mirne duše još barem pet-šest. Katastrofa Dinama, najružniji poraz u...

• ZooM27.04.2014. u 21:40
    Nažalost sad je poprilično sigurno da Raketa sljedeće sezone neće igrati ligu prvaka sa Sevillom..