Villarreal 2:3(1:0) Barcelona
Barcelona

Josip Piršljin • nedjelja, 27.04.2014.

Vrlo zanimljiv dvoboj pružili su Villarreal i Barcelona na kraju nedjeljnog programa Primere. Katalonci su bili na rubu ispadanja iz borbe za naslov, ali ipak su "iščupali" tri boda.

Madridski klubovi Atletico i Real su pobijedili u 35. kolu španjolskog prvenstva, te je Barcelona imala imperativ slaviti na El Madrigalu ukoliko je htjela ostati u utrci za titulu. Villarreal je bio vrlo blizu da izbaci Katalonce iz igre, ali zahvaljujući autogolovima i Messiju, Barca je pobijedila.

Nogometaši Barcelone imali su motiv više u Villarrealu, htjeli su pobijediti za svog nekadašnjeg trenera Tita Vilanovu koji je preminuo u petak. Iako su gubili s dva razlike, crveno-plavi su uspjeli u svom naumu.

Do prvog gola čekalo se do sudačke nadoknade prvog poluvremena. Tada je Cani zatresao mrežu Pinta, a deset minuta nakon početka nastavka Žuta podmornica imala je 2:0. Na asistenciju Aquina vodstvo domaćih udvostručio je Trigueros.

Navijači Atletica i Reala ponadali su se kako je to kraj šampionskih ambicija Barcelone, ali potom je uslijedio preokret. Momčad Tate Martina u posljednjih 25 minuta utakmice zabila je tri pogodaka, odnosno njezini igrači su zabili samo jedan.

Najprije je u 65. minuti Paulista skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a nakon njega autogol je u redovima Villarreala postigao i Musacchio. Konačni rezultat i značajnu 3:2 pobjedu postavio je Messi sedam minuta prije kraja, te produžio nade navijača Blaugrane da će biti prvi na kraju sezone.

• Obrisan korisnik28.04.2014. u 23:42
    Tako je, treba jedankvalitetan remont + kvalitetan trener.
  • Obrisan korisnik28.04.2014. u 22:14
    Barci treba remont.Samo kostur ekipe treba ostavit.
  • Obrisan korisnik28.04.2014. u 09:56
    Uz svo loše ponašanje, igre i pristup na terenu ove sezone Alves je još jedan od najboljih desnih bekova... Ove sezone kao da mu se uopće ne igra obrana nego je praktično vezni i krilo, a svaki put kad je u prilici za centaršut jako loše nabacuje i krivo što se prijašnih sezona nije dešavalo...
  • Obrisan korisnik28.04.2014. u 09:42