Zagreb stigao na mali korak od prvoligaškog društva

Davor Mikulić • nedjelja, 04.05.2014.

Proteklog vikenda odigrano je pet od planiranih šest utakmica 31. kola Druge HNL. Zagreb je upisao pobjedu koja mu već nakon utakmice Cibalije i Intera može donijeti naslov, a Lučko je propustilo odvojiti se od Solina na pet bodova razlike. Dugopolje je također došlo do važna tri boda, a Sesvete su prekinule Segestin niz od pet uzastopnih pobjeda...

Nakon poraza u Zaprešiću igrači Vjekoslava Lokice na domaćem su terenu uzeli sva tri boda i napravili veliki korak na putu osvajanja drugoligaškog naslova. Pomorac nije uspio iznenaditi, a utakmica je bila riješena već nakon prvog dijela.

Poveli su Pjesnici u 27. minuti preko Tomislava Labudovića koji je nakon jednog ubačaja loptu poslao u mrežu svog vratara, a četiri minute prije odlaska na odmor rezultat je povećao Lovro Medić iz kaznenog udarca. Utakmicu je u 76. minuti svojim 17. ovosezonskim pogotkom, nakon nesebične reakcije Stepčića, zaključio Gabrijel Boban, igrač koji je i zaradio kazneni udarac za Bijele.

Zagrebu je sada za potvrdu naslova dovoljna domaća pobjeda nad Rudešom u idućem kolu, a ako Inter u utorak neporažen napusti Vinkovce slavlje će moći početi.

Bez obzira na to što su još prije nekoliko kola ostali bez ikakvih šansi, nogometaši Zeline pokazuju kako nikome neće samo tako prepustiti bodove pa se s drugog uzastopnog gostovanja vraćaju neporaženi. Nakon što su poremetili planove Dugopolju, isto su učinili i Lučkom.

Vodstvo je na poluvremenu osigurao Jurica Grgec, a stvari na početak vraća Domagoj Abramović u 63. minuti. Nije pomoglo niti isključenje Bašića iz 89. minute pa domaćin može žaliti za preostala dva boda s kojima su mogli dodatno se odvojiti od Solina.

Utakmicu koja nije imala nikakav značaj odigrali su u Sisku Segesta i Sesvete. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme.

Segesta je povela golom Marka Svetopetrića u 35. minuti susreta, a konačnih 1:1 postavio je Oliver Petrak u 64. minuti. Ovim remijem ujedno je i prekinut niz od pet uzastopnih pobjeda Siščana.

Pred igračima Dugopolja bio je imperativ pobjede nad gostima iz Velike Gorice u čemu su i uspjeli, no nakon prvih 45 minuta nije bilo sve idealno.

S bijele točke u 39. minuti precizan je bio Vedran Jerković, a promjena nije bilo sve do 77. minute kada u razdoblju od samo 14 minuta domaćin postiže tri pogotka i osigurava pobjedu. Rezultat je prvo poravnao Tedi Surać, četiri minute poslije za vodstvo je pogodio Ivo-Valentino Tomaš, a točku na i stavio Dražen Jelić u 90. minuti.

Rudeš je domaćom pobjedom osigurao svoj ostanak, a Solinjane, koji iz posljednjih sedam kola imaju samo šest osvojenih bodova, ostavio u velikim problemima.

Otpor gostiju u 76. minuti slomio je Tomislav Baltić.

31. kolo kompletirat će se tek u utorak nakon što se odigra utakmica između Cibalije i Intera. Naime, 90 minuta uoči početka Vinkovce je pogodilo jako nevrijeme praćeno obilnom kišom. Uvjeti na terenu nisu bili za igru pa je jedina logična odluka bila odgoditi susret. Satnica ostaje nepromijenjena – 19 sati.