Real Madrid 2:2 Valencia
Valencia

Ronaldo u sudačkoj nadoknadi spasio Real Madrid od poraza na Santiago Bernabeu

Ante Dubravac • nedjelja, 04.05.2014.

U posljednjem susretu nedjeljnog programa 36. kola Primere nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeu dočekali Valenciju. Pogotkom Ronalda u sudačkoj nadoknadi domaćini su uspjeli izvući jedan bod.

Nakon što je Atletico Madrid neočekivano poražen od Levantea nogometašima Real Madrida opet se ukazala prilika da se vrate u borbu za naslov. U susret protiv Valencije domaćini su ušli na krilima velike pobjede na Allianz Areni gdje su deklasirali Bayern dok je Valencija s druge strane još uvijek bila u šoku nakon ispadanja u polufinalu Europske lige.

Zbog lakših ozljeda trener Carlo Ancelotti je bio prisiljen susret započeti bez Pepea i Luke Modrića umjesto kojih su od prve minute na teren istrčali Varane i Illarramendi.

Čim je susret počeo domaćini su mogli povesti, međutim Cristiano Ronaldo nije iskoristio idealnu loptu koju je dobio od Garetha Balea. Pritisak Real Madrida se nastavio, ali iduću veliku priliku propuštaju gosti. Feghouli je pronašao Pareja koji odlično glavom puca, a Diego Lopez refleksno reagira i uz pomoć vratnice spašava svoju mrežu.

Poslije lijepe kombinacije Benzeme i Ronalda gostujući vratar Alves izlazi kao pobjednik. U samoj završnici prvoga poluvremena još je jednom pokušao Ronaldo, ali Alves je opet siguran. Kada su svi očekivali odlazak na odmor gosti su poveli. Nakon prvoga kornera u skoku je najviši Jeremy Mathieu koji iz blizine zabija za 1:0.

Ancelotti je probleme u sredini terena pokušao riješiti uvođenjem Di Marije umjesto neraspoloženog Illarramendija, ali očito je bilo kako domaćinima nedostaje svježine i kako je susret u Münchenu ostavio poprilično traga.

Konačno u 60. minuti pritisak domaćina je urodio plodom. Di Marija je pronašao Ronalda koji asistira za Ramosa, a on postiže još jedan vrlo vrijedan pogodak i vraća Kraljevski klub u utakmicu. Međutim vrlo brzo je Santiago Bernabeu opet utihnuo kada je Parejo iskoristio povratnu loptu i doveo Valenciju u vodstvo 2:1.

Do kraja susreta Ronaldo je na sve moguće načine pokušavao doći do pogotka, ali je gostujući vratar bio raspoložen i svojim obranama dovodio Portugalca do očaja. Ipak u trećoj minuti sudačke nadoknade Ronaldo koristi jedan centaršut i petom zabija za konačnih 2:2.

Već u srijedu pred Kraljevskim klubom je novo iskušenje kada u zaostalom susretu 34. kola gostuju kod Real Valladolida.

• Obrisan korisnik05.05.2014. u 21:07
    Samo radi potpune informacije i taj čuveni skandinavski remi 2:2 s EURO-a 2004. oko kojeg apsolutno nitko ne dvoji da je bio namješten, realiziran je tek u 89. minuti kad su Šveđani izjednačili na 2:2. Nije ni tu bilo sve riješeno u prvih pola sata pa do kraja kamilica, nego se to dogodilo doslovno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.05.2014. u 20:50
    A predzadnje kolo je sljedeći vikend. Zamislite tu razliku, to bi stvarno bila velika razlika da se eventualno takvo nešto napavi u predzadnjem kolu, a ne sada. Ti pričaš kao da ima još 10 kola do kraja, a ne da je to predzadnje kolo, koje spominješ već slijedeći vikend. Napisao sam već puno... [više na forumu]
  • trailer trash05.05.2014. u 18:19
    čak i da ovo je najbolji ishod za real , ne znači da je tekma namještena. Takvo razmišljanje je jednostavno logički pogrešno.Osim toga, kako namjestit brutalan gol petom u 93'? A i to što prizivaš istinu kao saveznika neće ti pomoći da uvjeriš druge da pomisle kako je ono što pišeš istinito.
    trailer trash
  • Obrisan korisnik05.05.2014. u 17:07
    @contagious17.3 evo ja te razumijem... mislim, bilo bi neozbiljno od kluba tih razmjera da nije uposlio vojsku analitičara kojima je bio zadatak razraditi sve opcije do treće decimale... uglavnom, svi koji gunđate morate priznati da je finta 'vratiti Barcu u igru' odlična finta, jer prije dva dana... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.05.2014. u 17:02
    A daj više molim te, tražiš argumente, ljudi ti daju i opet po svome i glumiš žrtvu. Dakle Realu ovaj rezultat MOŽDA i odgovara najviše, ali onda bi taj remi tražili u predzadnjem kolu, a ne sada.