Barcelona
Barcelona 2:2 Getafe
Getafe

Ivan Blažević • subota, 03.05.2014.

Barcelona je u 36. kolu španjolske Primere na Camp Nou ugostila Getafe. Sammirova momčad na zahtjevnom je gostovanju odigrala hrabro i disciplinirano i to im se na kraju i isplatilo. Dvostruki strijelac Lafita u sudačkoj je nadoknadi donio važan bod svojoj momčadi, koja se bori za opstanak, a Barcelonu je praktički izbacio iz utrke za naslov.

Barcelona je od početka utakmice, dakako, kontrolirala posjed lopte, no to im u početnoj fazi nije donijelo konkretne šanse. U gostima je inače, do 68. minute zadovoljavajuću partiju pružio Sammir, koji je s loptom u nogama u nekoliko navrata stvorio višak igrača i pomutnju u redovima Katalonaca.

Prvi su do pogotka u 23. minuti ipak stigli domaćini. Xavi je proigrao Dani Alvesa na desnom boku, a Brazilac je poslao prizemnu povratnu loptu na koju je natrčao Messi i neobranjivim udarcem s desetak metara rasparao mrežu Cesara za 1:0.

Getafe je izjednačio u 37. minuti. Mascherano je na dvadesetak metara od vrata srušio Sammira nakon što mu je ovaj prethodno oduzeo loptu na sredini terena i opasno se sjurio prema golu Barcelone. Sarabia je iz slobodnjaka uputio svijeću u šesnaesterac, koju je na prsa dočekao Lafita i zatim iz okreta pogodio suprotni kut Pinta. U prvom se trenutku činilo kako gol neće biti priznat, jer je pomoćnik uz aut-liniju signalizirao igranje rukom Lafite, no glavni sudac nije uvažio njegovu sugestiju i rukom je pokazao prema centru - 1:1!

Barcelona je nakon osam minuta nastavka stvorila novu veliku šansu. Alves je ubacio s desne strane, a Sanchez u pokušaju smirivanja lopte prsima zatresao gredu Getafea. U 67. minuti Katalonci su ponovno došli do vodstva. Fabregas je nakon lijepe akcije po desnoj strani poslao prizemnu loptu u šesnaesterac, Pedro je iz prve opalio u blok, a odbijenu je loptu spremno dočekao Sanchez i zabio za 2:1.

Alves je nakon centaršuta Messija u 72. minuti imao priliku riješiti utakmicu, no iz velike je blizine glavom promašio vrata Getafea. Nedugo zatim, u 80. minuti, Colunga je idealnom loptom pronašao usamljenog Sarabiu, koji je iz velike blizine snažno tukao iz voleja, no taj je udarac išao ravno u Pinta koji je bez problema uhvatio loptu.

Igrala se druga od tri minute sudačke nadoknade kada je junak Getafea na Camp Nou Lafita, donio izjednačenje svojoj momčadi. Gavilan ga je idealnim centaršutom pronašao u šesnaestercu Barcelone, a Španjolac se vinuo u zrak između Mascherana i Bartre i po drugi put pogodio mrežu Katalonaca.

Barcelona sada ima utakmicu više i tri boda manje od Atletica, i njene su šanse za naslov prvaka ovim remijem gotovo u potpunosti kompromitirane. Ne zaboravimo ni madridski Real koji na trećem mjestu ima tri boda manje, ali i dva kola zaostatka. Getafe je pak osvojio zlata vrijedan bod i trenutno se nalazi tri boda udaljen od zone ispadanja, međutim, sve ekipe ispod njega tek trebaju odigrati svoje susrete 36. kola.

• SuppaDuppaFly04.05.2014. u 08:43
    Jel Damir uopće igra kaj u Getafeu, nisam baš pratio....
    SuppaDuppaFly
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 08:19
    Polufinale lige prvaka je bilo ovaj tjedan, ali ja se ne sjećam da je Barcelona bila?
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 01:35
    dobro su oni još to i izgurali s obzirom na obranu... polufinale LP (izbacili možebitnog prvaka Engleske s lakoćom), treći u prvenstvu (s time da bi mogli sje*ati možebitnog budućeg prvaka primere), finale kupa... dođe čovjeku da se upita: a kaj bi bilo da im je obrana kak spada?
  • Obrisan korisnik03.05.2014. u 22:08
    Jad i beda svi igraci Barse,doslovno na pare i renome ovu sezonu je odigrao jedino Valdez...
  • Obrisan korisnik03.05.2014. u 22:01
    Kako je moda i stil sjebana stvar i brzo prolazi najbolje je vidiljivo na Barci. Prije 5 godina ko uvrijedi Barcin stil bio je luđak, sad onaj kojemu se sviđa ta igra s posjedom je opet luđak.