Premijer liga - Liga za prvaka, 5. kolo, 10.05.2014.
Nexe Našice 34:28 Dubrava
Dubrava

Našički Nexe sigurno do slavlja nad Dubravom i broja dva u Ligi za prvaka

Sportnet • nedjelja, 11.05.2014.

Hrvatski rukometni viceprvak ove je subote, u sklopu petog kola Lige za prvaka, ugostio momčad zagrebačke Dubrave koja je pružila dobar otpor, no na koncu je poražena sa šest pogodaka razlike, a priliku za uzvrat imat će već u petak u prvom polufinalnom susretu Kupa Hrvatske u Umagu.

Rukometaši Nexea u petom su kolu Lige za prvaka teško i zasluženo pobijedili Dubravu. Semafor je na kraju pokazao 34:28, a na odmoru je bilo 15:15.

Nexe je prvi puta došao do osjetnije prednosti u devetoj minuti (7:3), no Dubrava se u potpunosti vratila u utakmicu do isteka 30. minute, prvenstveno zahvaljujući golmanu Tinu Badžeku koji je obranio nekoliko zicera i upisao sedam obrana u prvome dijelu utakmice.

Početkom nastavka Dubrava je i vodila, no zadnji su puta gosti imali prednost u 39. minuti (20:19). Nakon poravnanja rezultata, uslijedilo je nekoliko minuta igre gol za gol do posljednjeg izjednačenja na utakmici u 46. minuti (24:24). Tada je, i inače odlični vratar Josip Pivac, spustio roletu na vratima Nexea što je rezultiralo serijom 10-4 i novim bodovima na kontu peterostrukog viceprvaka Hrvatske.

Rukometaši Dubrave u posljednjih su sedam minuta utakmice postigli tek jedan zgoditak, a tijekom 30 minuta drugoga dijela igre trojica gostujućih vratara upisala su tek jednu obranu. Uz glasan i konstantan huk s tribina dvoboj je bio napet i zanimljiv, a Nexe tada stiže do nove pobjede, novih bodova i povratka na drugu poziciju Lige za prvaka.

Prvo ime utakmice jest vratar Nexea Josip Pivac s velikih 18 obrana, odlični su bili i Igor Vujić s deset pogodaka, Albin Eter s njih šest te Marko Mrđenović, Tibor Jurjević i Šime Ivić s po četiri gola. Jedini obranjeni sedmerac na utakmici djelo je mladog vratara Nexea Edija Vešligaja. Prve violine gostiju bili su Domagoj Pavlović i Ivan Dumenčić s po sedam zgoditaka.