Povratak varaždinskih Dabrova na pobjedničke staze, Poreč i dalje bez pobjede

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.05.2014.

Nedjelja je u Premijer ligi donijela posljednje dvoboje petoga kola Lige za prvaka, kao i Lige za ostanak. Momčad Varaždina tako se u gostima kod Poreča vratila na pobjedničke staze te je upisala pobjedu s tri pogotka razlike, dok su Bjelovar i Moslavina u Ligi za ostanak podijelili bodove.

Poreč - GRK Varaždin 23:26 (9:9)

Iza najbolje momčadi regularnog dijela sezone Premijer lige svježe su promjena na klupi. Naime, nakon ostvarenih lošijih rezultata trenersku poziciju napustio je Alana Belko, a na njegovo je mjesto, u ulozi trenera-igrača stigao bivši hrvatski reprezentativac Zoran Jeftić. Upravo stoga vrijeme je bilo da Varaždinci, u sklopu petoga kola Lige za prvaka, provjere koliko su novonastale promjene utjecale u pozitivnom smjeru te da se vrate na pobjedničke staze u gostima kod desetkovanog Poreča koji i dalje muku muči s ozljedama svojih igrača.

Uistinu zanimljivo i borbeno bilo je od prve minute dvoboja u dvorani Veli Jože u Poreču gdje su obje momčadi trebale određeno vrijeme da se uigraju budući da su obje tražile dobar rezultat kako bi ostale u borbi za što bolju konačnu poziciju u Ligi. Poveli su varaždinski Dabrovi preko Martina Marčeca kojemu odmah odgovara Mario Galijot nakon čega mreže nekoliko minuta miruju, a što sve mogu pokazuju vratari Mario Cvitković i Tomislav Balent. U susretu s malo pogodaka u prvome dijelu gosti se po prvi puta na +2 (6:4) uspijevaju odvojiti u 22. minuti da bi se na predah ipak otišlo s poravnatih 9:9.

Razigranije su obje momčadi bile u nastavku kojeg domaćin otvara pogotkom Tima Thossa za 10:9 nakon čega ponovno kreće igra pogodak za pogodak. Sredinom drugoga poluvremena gostujuća momčad se odvaja na sigurnijih 18:15, pri ulasku u samu završnicu susreta Poreč ponovno poravnava rezultat (20:20), no Varaždin potom osigurava nedostižnih 23:20, odvaja se i na +4 (25:21), a na koncu slavi s tri pogotka razlike (26:23). Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Ivan Horvat i Ante Kuduz s po šest postignutih pogodaka, vratar Tomislav Balent sakupio je 13 obrana, dok je najbolji kod Poreča bio Mario Galijot također sa šest golova, a Mario Cvitković je obranio deset lopti.

Bjelovar - Moslavina 28:28 (15:17)

Posljednja ekipa Lige za ostanak u sklopu petog je kola gostovala kod četvrtoplasiranog Bjelovara te je nakon zanimljivih 60 minuta igre stigla do neriješenog rezultata i podjele bodova. Iako je domaćin bolje krenuo u dvoboj te je poveo 4:2 gosti uspijevaju ubrzo poravnati rezultat nakon čega, pak, slijedi igra pogodak za pogodak. Do odlaska na odmor gostujuća momčad ipak prelazi u vodstvo te osigurava 17:15.

Uvodne minute drugoga dijela donose povećanje gostujućeg vodstva na 19:15 da bi do sredine poluvremena domaća momčad ponovno vratila susret u egal (22:22). Do samoga kraja gostujući se rukometaši nanovo odvajaju, oni domaći osiguravaju novo izjednačenje da bi u posljednjoj minuti poveli 28:27, a konačnih 28:28 postavio je, pak, Lovro Crnojević. Odličan je kod Bjelovara bio Toni Ezgeta sa sedam pogodaka, Deni Prvonožac, Kristijan Janđel i Marko Udžbinac sakupili su deset obrana, dok se kod Moslavine istaknuo Filip Vučelić s 11 golova, Vedran Kristić i Igor Slakoper obranili su ukupno deset lopti.

• teletabis8912.05.2014. u 01:38
    Bravo za Varaždin!!! Odlična utakmica u Poreču s puno preokreta, na kraju je ipak palo dosta golova s obzirom kako se ušlo u utakmicu i što su sve golmani branili.