Cibona u posljednjih deset minuta slomila otpor Jollyja

Branimir Korać • utorak, 13.05.2014.

Iznenađenja u Šibeniku na kraju ipak nije bilo. Jolly je dao sve od sebe i pružio dobar otpor Ciboni sve do posljednje četvrtine kada su Zagrepčani ipak osigurali očekivanu pobjedu...

Nakon neuvjerljivog izdanja protiv Zagreba i visokog poraza od Cedevite, Cibonu je čekalo gostovanje u Šibeniku kod ambicioznog Jollyja. Domaćinu je očajnički potrebna svaka pobjeda u borbi za četvrtu poziciju i još tamo nakon 30-ak minuta igre u susretu protiv Cibone, igrači Jollyja su i pomišljali da bi nešto mogli napraviti. Međutim, nada nije dugo potrajala.

Ozbiljnijim pristupom u posljednjih deset minuta Cibona je slomila otpor Jollyja, odvojila se na nedostižnu prednost i domaćin je u završnici uspio tek smanjiti zaostatak.

Cibona je ušla ozbiljno u utakmicu i nakon prvih deset minuta vodila je s 25:9 te se činilo da će to biti lagan posao za Zagrepčane. Međutim u posljednje tri minute prvog poluvremena Cibosi su odigrali loše, dopustili su domaćinu da spusti zaostatak na samo četiri poena pa čak i imaju priliku za još veće približavanje.

Ipak, početkom posljednje četvrtine gosti su podignuli intenzitet u obrani, Jolly nikako nije mogao do poena iz igre i Cibona je serijom 16:4 otišla na 87:69 i mirno dovršila posao.

Gosti su slavili sa 89:78 i tako nastavili bitku za drugu poziciju sa Zadranima. Cedevitu će vrlo teško prestići i doći do prve pozicije, no zato su u prednosti nad Zadranima.

U redovima Cibone istaknuli su se Dario Šarić s 24 poena (10/16) i šest skokova i Jerel Blassingame s 23 poena (7/12, 5/9 trica), šest asistencija i pet skokova. Kod Jollyja Luka Katura je ubacio 16 poena (6/10) uz sedam skokova i šest dodavanja.