Kvarner nemoćan u Višnjiku, uvjerljiva pobjeda Zadrana

Branimir Korać • utorak, 13.05.2014.

Nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu u Šibeniku, Zadar je na svom terenu uvjerljivo svladao riječki Kvarner. Motivirani Zadrani dominirali su svih 40 minuta i zasluženo slavili...

Poraz u Šibeniku ostao je igračima Zadra u glavama, međutim nije predstavljao pritisak već je bio dodatni motiv. Iako su protiv Kvarnera nastupili oslabljeni, Zadrani su visoko slavili 93:71.

U sastavu nije bilo Amerikanca Lyonsa i Britanca Lawrencea, pogađate, razlog je kašnjenje plaće, no i bez je Zadar očekivano bio prejak za Riječane.

Malo je bilo problema tek u početnoj fazi dok se momčad još zagrijavala, ali kako je susret više odmicao, tako je prednost Zadra rasla i na kraju je domaćin visoko slavio.

Već do poluvremena Zadar je bio na 20 poena viška i bilo je jasno tko će slaviti. Uz odličan šut za tricu 13/24 te nadmoć u skoku s 11 skokova više, susret nije niti mogao drugačije završiti.

Najistaknutiji kod domaćina bili su Marko Šutalo sa 18 poena (5/5) i Toni Prostran s 14 poena (4/9). Kod gostiju Henrik Širko je upisao 19 poena (7/12), a Bojan Krivec 12 poena (2/3).