Kup Hrvatske (m) - Final Four, polufinale, 16.05.2014, 19:00 h
RK Zagreb 38:28 Varaždin 1930
Varaždin 1930

CO Zagreb slavljem nad Varaždinom osigurao svoje 22. finale Kupa Hrvatske

Iz Umaga:Danijela Lemaić • petak, 16.05.2014.

Rukometaši Croatia osiguranja Zagreb ovog su petka krenuli u borbu za 21. naslov u Kupu Hrvatske. Na terenu Školske dvorane Marije i Line snage su odmjerili s Varaždincima koje su nakon 60 minuta igre pobijedili. Tako će Zagrebaši u nedjeljnom finalu igrati protiv momčadi Dubrave koja je u ranijem polufinalu slavila nad Nexeom.

CO Zagreb - GRK Varaždin 38:28 (17:12)

Polufinale Kupa Hrvatske za rukometaše
UMAG - Školska Dvorana Marije i Line, Gledatelja: 713
Suci: Gubica/Milošević (Osijek)

CO Zagreb: Stevanović (4 obrane), Ivić (5 obrana); Mihić 2, Brozović 1, Matulić 1, Šprem 3, Čorić 1, Šebetić 2, Horvat 6, Šušnja, Šandrk 2, J. Valčić 4, T. Valčić 1, Obranović 7, Vuglač 7, Kovačević 1
Trener: Boris Dvoršek

GRK Varaždin: Balent (7 obrana), Grd (1 obrana); Težak, Melnjak 1, Jeftić, Horvat 6, Kontrec, Vincek 2, Sršen 6, Vidaček 2, Čelić, Kuduz 1, Mišković 3, Herman 5, Marčec 1, Tokić 1
Trener: Zoran Jeftić

Sedmerci: CO Zagreb: 2/4; GRK Varaždin: 3/5
Isključenja: CO Zagreb: 8 min.; GRK Varaždin: 10 min.

Aktualni hrvatski prvak i branitelj naslova Kupa Hrvatske ovog petka istrčao je na teren umaške dvorane kako bi ostvario pobjedu nad momčadi Varaždina te se tako plasirao u finale turnira. Nad Dabrovima slavio je samo tri dana ranije u sklopu šestog kola Lige za prvaka stoga je bilo za očekivati kako će taj uspjeh ponoviti i u polufinalu Kupa.

Trener Boris Dvoršek u prvi napad poslao je na krilima Zlatka Horvata i Antonija Kovačevića, vanjsku liniju činili su Sandro Obranović, Josip Valčić i Mario Vuglač, dok se na crti našao Ilija Brozović. Na Zagrebova vrata stao je Ivan Stevanović.

Susret pogotkom s linije sedam metara otvara Ivan Horvat za početno vodstvo Dubrave da bi mu s druge strane odmah odgovorio Obranović za 1:1. S dva uzastopna pogotka Zlatka Horvata CO Zagreb odlazi na +2 (4:2). Na 3:4 smanjuje Ivan Horvat nakon čega je uslijedila igra gol za gol koja se zadržala sve do 15. minute dvoboja.

U završnicu prvog dijela susreta Dvoršekovi momci ulaze serijom 3-0 i ostavljaju Dabrove na minus četiri (6:10). U 25. minuti Obranović povećava prednost svoje momčadi na +5 (15:10) da bi pred kraj poluvremena Mario Vuglač to povisio na +6 (17:11). Da na odmor Varaždin otiđe s pet pogotka zaostatka pobrinuo se Dominik Mišković koji sa zvukom sirene pogađa za 12:17.

U nastavku susreta na minus tri (15:18) smanjuje Dario Herman te se ta razlika održavala prvih osam minuta drugog poluvremena. Tada prebacuje u višu brzinu hrvatski prvak i uz pomoć Filipa Ivića stvara seriju 4-0 koja postavlja rezultat od +7 (26:19). Do posljednjeg sučeva zvižduka CO Zagreb je povisio svoje vodstvo, a za konačnih minus 10 (28:38) u posljednjoj minuti zabija Alen Melnjak.

U redovima Zagreba najbolji su bili Sandro Obranović i Mario Vuglač svaki s po sedam pogodaka, dok je vratarski tandem Stevanović-Ivić obranio devet lopti. Kod Varaždinaca najefikasniji igrači bili su Ivan Sršen i Ivan Horvat svaki s po šest zgoditaka. Vratar Tomislav Balent sakupio je sedam obrana.