Ivan Blažević • nedjelja, 18.05.2014.

Sa šest nedjeljnih utakmica okončana je i sezona 2013/14 španjolske Primere. Rakitić je odmarao u posljednjoj utakmici Seville koja je nakon trijumfa u Europskoj ligi u prvenstvu završila na petom mjestu. Almeria je osvojenim bodom osigurala ostanak u prvoj ligi, zbog čega pobjeda je Osasune nad Betisom bila pirova. Oba potonja kluba će, uz danas poraženi Valladolid, iduće sezone nastupati u španjolskoj Segundi.

Rakitićeva Sevilla nakon osvajanja Europske lige imala je za odraditi posljednju, za njih revijalnu utakmicu Primere protiv Elchea. Naš je reprezentativac utakmicu započeo na klupi Andalužana, koji su poveli u 16. minuti zgoditkom Iborre. U 61. minuti na 2:0 je povisio Sampeiro, da bi u 72. svoj drugi i Sevillin treći zgoditak postigao Iborra, nakon čega je u igru s klupe umjesto Reyesa ušao Ivan Rakitić. Za Elche je u 92. minuti pogodak utjehe zabio Boakye.

Real Sociedad u domaćem je susretu s Villarrealom izgubio i tako prepustio šestu poziciju 'žutoj podmornici', koju je u 26. minuti u vodstvo doveo dos Santos. Na 2:0 je u 69. minuti povisio Uche, da bi u 93. minuti utješni pogodak za domaćina postigao Carlos Vela. Sociedad će tako žaliti za zadnjim kolom jer im je Villarreal u izravnom dvoboju oteo poziciju koja vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Osasuna je u Pamploni sa 2:1 pobijedila uvjerljivo posljednji Betis. Domaćine je u vodstvo u 12. minuti doveo Riera pri čemu se na tribinama dogodio incident jer je pukla zaštitna ograda i nekoliko je navijača zadobilo lakše ozljede. Samo dvije minute kasnije Acuna je podebljao vodstvo Osasune, da bi u 74. Chica zabio za Betis i postavio konačnih 2:1. U Pamploni međutim, nije bilo prevelikog slavlja, pošto im je za ostanak bio potreban kiks Almerije ili Granade, no te se nade nisu ostvarile.

Getafe je na gostovanju protiv Vallecana u vodstvo došao u 43. minuti preko Marice. Trashorras je u 67. minuti vratio stvari na početak, da bi za Getafe duboko u sudačkoj nadoknadi, u 92. minuti, iz jedanaesterca svoj drugi pogodak postigao Marica i tako postao junak svoje ekipe koja će i iduće sezone nastupati u najelitnijem razredu španjolskog nogometa.

Almeria je na domaćem terenu u utakmici bez pogodaka osvojila bod protiv Athletica iz Bilbaa i tako osigurala svoj opstanak, a isto je pošlo za rukom i Granadi, koja je autogolom Mitrovića u 44. minuti u gostima pobijedila Valladolid i sezonu završila na 15. poziciji.

• Obrisan korisnik19.05.2014. u 10:39
    Onda bi po tome i 5. na tablici išao u kvalifikacije za LP, a to ne može jer je najviše moguće 4 iz jedne zemlje. Španjolci imaju 3 direktno i 1 u kvalifikacije. Da je recimo atletico završio 8. i osvojio LP, on bi išao u natjecanje zajedno sa prva 3, a 4. bi išao u europa ligu
  • Obrisan korisnik19.05.2014. u 08:24
    Zašto Bilbao nema direktan plasman u ligu prvaka kao četvrta momčad budući da će Atletico ili Real osvojiti LP a nalaze se u prve tri momčadi koje imaju direktan prolaz u LP?
  • tifos1119.05.2014. u 08:16
    Da socjedad nije izboria europu ajme sta pisete...
    tifos11
  • Seattle19.05.2014. u 06:01
    Mala ispravka. Real Sociedad is kvalificiro za kvalifikacije za Europsku ligu posto je finale kupa bilo Real - Barcelona pa tako peti, sesti i sedmi idu u Europsku ligu.