Pogodak Rebića u remiju Fiorentine, Parma izborila Europu

Filip Han • ponedjeljak, 19.05.2014.

Riješene su i posljednje nedoumice u poretku talijanskog prvenstva. Posljednje mjesto koje vodi u kvalifikacije Europske lige zauzela je Parma koja je slavila kod Livorna. Milan unatoč pobjedi nad Sassuolom tako ostaje bez Europe. Inter je sezonu završio porazom, kao i Roma, dok je Juventus uspio doći do 102 boda u sezoni...

Parma je dočekala Livorno u nadi da će osvojiti tri boda koja će je lansirati ispred Milana i Torina i u tome je i uspjela. Junak pobjede bio je Amauri koji je zabio dva gola, prvi u 62. minuti, drugi u 80. i odve svoju momčad prema nastupu u Europi.

Milan se nadao posrtaju Parme i svojoj pobjedi. Parmin kiks nije dočekao, ali upisao je pobjedu. Već u drugoj minuti utakmice protiv Sassuola Muntari je zabio za vodstvo Milana. U 27. minuti prednost je povećao de Jong. U drugom poluvremenu Milan je ostao bez čak dvojice igrača nakon što su u svlačionicu zbog crvenih kartona poslani Mexes i De Sciglio, no i Sassuolo je ostao bez Cannavara. Gosti su u posljednjoj minuti nakon prekršaja zbog kojeg je isključen De Sciglio realizirali penal kojim su smanjili zaostatak.

Torino je bio u naizgled najboljoj poziciji uoči posljednjeg kola, smješten na šestom mjestu i s velikim izgledima da tamo i ostane. Ipak, imao je i najtežeg protivnika u posljednjem kolu u obliku Fiorentine, no sam je odlučivao o svojoj sudbini koju je na kraju tragično zapečatio Cerci.

Fiorentina je povela u 57. minuti preko Rossija, a već deset minuta kasnije izjednačio je netom ušli Larrondo. Desetak minuta kasnije Fiorentinu u novo vodstvo dovodi Rebić koji je dvije minute prije ušao u igru. U 84. minuti Kurtić ponovno izjednačava za Torino odličnim slobodnim udarcem. Na samom kraju utakmice priliku da zabije iz penala i odvede svoju momčad do slavlja dobio je Cerci. Ipak, njegov udarac obranio je Rosati pa je utakmica završena rezultatom 2:2.

Juventus je prešao granicu od sto bodova u sezoni pobjedom od 3:0 protiv Cagliarija. Inter je s 2:1 izgubio od Chieva u utakmici u kojoj je Kovačić igrao do 82. minute, dok je Genoa svladala Romu s 1:0. Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu za pobjednika, dok je kod Rome svih 90 minuta odigrao Jedvaj zaradivši žuti karton.

• ZooM19.05.2014. u 11:53
    Sezona za zaborav što se tiče Rebića, ovo mu je prvo pojavljivanje u zapisniku za utakmicu od kraja siječnja, valjda će sljedeće sezone biti bolje, stvarno bi trebao razmisliti o posudbi..