Feliciano Lopez u tri seta bolji od Ante Pavića u borbi za treće kolo

Branimir Korać • petak, 27.06.2014.

Hrvatski tenis u pojedinačnom dijelu ždrijeba Wimbledona ostao je samo na Marinu Čiliću. Nakon Ane Konjuh, poraz je upisao i Ante Pavić od kojeg je bolji bio Feliciano Lopez...

Feliciano Lopez u Wimbledonu nikada nije najidealniji ždrijeb, trostruki četvrtfinalist travnatog Grand Slama jedan je od najboljih Španjolaca na ovoj podlozi i u ovom trenutku pretežak protivnik za Antu Pavića.

Pavić je puno griješio u ključnim trenucima, dosta toga je poklonio Lopezu i ovaj je to objeručke prihvaćao.

Sredinom prvog seta Lopez je prvi put oduzeo servis hrvatskom tenisaču, u završnici seta Ogulinac se izvukao iz 0:40, ali nije uspio doći do breaka i vratiti se u set.

Općenito tijekom cijelog meča Pavić je imao velikih problema na reternu i nikako se nije uspio približiti Lopezu. Tek u trećem setu je u jednom gemu stigao do 15:40 i jedine dvije break lopte, no Lopez se dobrim servisom uspio spasiti.

Drugi set riješen je u tie-breaku gdje je Pavić poveo s 4:2 i onda stao, a Lopez nanizao pet poena za 2-0 u setovima.

U trećem je pao u završnici, prvi pritisak je izdržao i spasio dvije meč lopte kod 5:4, međutim kod 6:5 Lopez dolazi do 0:40 i realizira prvu priliku u tom gemu te prolazi u treće kolo po prvi put nakon 2011. godine kada je bio u četvrtfinalu.

Pavić je meč završio s 15 as servisa, ali i devet dvostrukih servis pogrešaka, imao je i 18 neprisiljenih pogrešaka više, no i on kao i Ana Konjuh može biti zadovoljan pruženim u Londonu.