Kek: "Možda smo mogli dati još koji gol, ali imali smo i sreće"

Ante Zovko • subota, 12.07.2014.

Odmah poslije osvajanja Superkupa, trener Rijeke Matjaž Kek okrenuo je misli prema dvoboju drugog pretkola Europske lige s Ferencvarosom. Upozorio je na pad u igri u drugom poluvremenu susreta s Dinamom.

Rijeka je pobjedom 2:1 protiv Dinama na Kantridi u petak osvojila svoj prvi Superkup, i to iz trećeg pokušaja. Za obje momčadi bila je to svojevrsna generalna proba za prve europske ispite.

Dinamo u drugom pretkolu Lige prvaka igra sa Žalgirisom sljedećeg tjedna, a Rijeka u drugom pretkolu Europske lige protiv Ferencvarosa.

Rijeka je u prvom poluvremenu nadigrala Dinamo koji se malo podignuo u drugom dijelu, ali nije mogao izjednačiti protiv odlično posložene riječke obrane u kojoj je bilo mnogo upitnika tijekom tjedna zbog brojnih ozljeda.

"Malo smo pali u drugom poluvremenu, naročito u veznoj liniji jer su pripreme bile teške, naporno smo radili. Možda smo mogli dati još koji gol, ali imali smo i sreće kad su oni pogodili stativu", komentirao je tijek susreta trener Rijeke Matjaž Kek te dodao:

"Želim Dinamu prolazak u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Nas očekuje stvarno težak dvoboj protiv Ferencvarosa. Idemo dalje, i još jednom čestitke igračima na zasluženoj pobjedi."