Ana Konjuh preokretom iznenadila petu nositeljicu na startu Istanbula

Ante Zovko • utorak, 15.07.2014.

Najmlađa hrvatska profesionalna tenisačica, Ana Konjuh, poslije uspješnih kvalifikacija priredila je iznenađenje u prvom kolu WTA turnira u Istanbulu pobjedom 3:6, 6:3, 6:4 protiv pete nositeljice Magdalene Rybarikove iz Slovačke.

Za nešto manje od dva seta Konjuh je iznenadila Rybarikovu iako je napravila sedam dvostrukih pogrešaka, od toga šest u prva dva seta. Slovakinja ih je imala ukupno četiri.

Rybarikova je došla do prednosti u prvom setu poslije druge break-lopte u drugom gemu. Konjuh je imala prilika odmah se vratiti, ali Slovakinja je zadržala dva servisa prednosti i odnijela prvi set poslije 37 minuta.

Prvi od tri breaka Konjuh je osvojila u četvrtoj igri drugog seta povevši 3:1. Kod 5:2 ispustila je tri set-lopte, no servisom je kasnije zaključila set.

Nervoza je učinila svoje kod obje igračice u odlučujućem setu. Prvo je Rybarikova izgubila servis za 1:0 Hrvatice. Konjuh je osvojila i drugi break za 4:1, no izgubila je jedan servis, a potom i drugi (4:4). Slovakinja je opet popustila u devetoj igri, a na kraju je Dubrovčanka slavila iskoristivši treću meč-loptu na dvojem servisu.

Protivnica u drugom kolu bit će 23-godišnja Japanka Misaki Doi, trenutačno 85. na WTA listi, koja je na Wimbledonu iznenadila Svitolinu u prvom kolu, a zatim poražena od Makarove. Doi je prošla prvo kolo Istanbula poslije predaje Rumunjke Nicolescu u prvom setu.

WTA Istanbul, prvo kolo:
Konjuh (Hrvatska, Q) - Rybarikova (Slovačka, 5) 3:6, 6:3, 6:4

• nikola8716.07.2014. u 11:45
    Ana bi sutrašnjom pobjedom skočila do 125. mjesta... Bravo mala...
    nikola87
  • Obrisan korisnik15.07.2014. u 16:48
    za koju godinu ce osvajati velike turnire
  • Obrisan korisnik15.07.2014. u 14:58
    Velika karijera je pred njom,psiha joj je najjaca od svih nasih igraca/igracica
  • narada10815.07.2014. u 14:35
    ovo je veliki skalp, igračica iz top 50. Bravo, Ana!
    narada108
  • Josippo15.07.2014. u 14:07
    Odigrala je mnogo bolje nego jucer, privikava se na vjetrovite uvjete. Dobro da Doi nije odigrala niti jedan set a Ana vec 3 meca, to ce sigurno biti prednost na pocetku. Samo neka igraju u cetvrtak a ne sutra. Da se Ana odmori. Posle Doi bi isla na Svitolinu, pa Vinci. Dobra sansa za prvo finale.