Konjuh u svojem prvom WTA četvrtfinalu poslije velike borbe s Japankom

Ante Zovko • četvrtak, 17.07.2014.

Ana Konjuh izborila je svoju devetu pobjedu u posljednjih deset mečeva na WTA Touru u drugom kolu Istanbula, 6:4, 6:7(3), 6:4 protiv Japanke Misaki Doi. U prvom četvrtfinalu na Touru slijedi joj dvoboj s četvrtom nositeljicom.

Misaki Doi, 85. u WTA poretku, i nije imala mnogo prilika za break (šest) s obzirom koliko je Ana Konjuh imala dvostrukih pogrešaka (11) u gotovo dva sata i 20 minuta.

Konjuh se često izvlačila asovima (ukupno sedam). Izborila je 13 break-lopti, iskoristila osam.

U prvom je setu mlada hrvatska igračica iskoristila drugu šansu za break, i povela 4:2. Budući na relativnu sigurnost na servisima dvaju igračica, nije se naslućivalo ono što će uslijediti u drugom setu.

Konjuh je imala 3:0 poslije dva oduzimanja servisa, no Doi je to odmah nadoknadila. Bez novih prilika za break otišlo se u 13. igru. Dubrovčanka je uspjela spasiti jednu set-loptu, no trećim izgubljenim servisom u tie- breaku izgubila je drugi set.

Prva break-šansa u trećem setu ukazala se za Konjuh, kod 3:2. Uspjela je to iskoristiti, ali ne i meč-loptu kod 5:3. Doi je smanjila, spasila još dvije meč-lopte na svojem servisu, ali na trećoj je opet popustila.

Konjuh će se za polufinale i rezultat karijere boriti s 35. igračicom svijeta, Ukrajinkom Elinom Svitolinom, četvrtom nositeljicom turskog turnira.