Créteil i St. Petersburg pobjedama otvorili 42. Međunarodni turnir u Strugi

Danijela Lemaić • četvrtak, 14.08.2014.

Započeo je 42. Međunarodni rukometni turnir u Strugi koji je jedan od najdugovječnijih turnira. Dan su otvorili juniori Metalurga koji su odigrali revijalnu utakmicu sa Strugom nakon čega su uslijedile dvije utakmice samog turnira u kojima je do slavlja stigao Créteil pobijedivši Metalurg, dok je u drugom susretu St. Petersburg uvjerljivo slavio nad Metaloplastikom.

U makedonskoj Strugi ove je srijede započelo 42. izdanje Međunarodnog rukometnog turnira. Na turniru će se i ove godine natjecati šest ekipa, po dvije makedonske te po jedna iz Rusije, Poljske, Francuske i Srbije. Tako će u skupini A snage odmjeriti Metalurg čije boje brani Luka Cindrić, Azoty Pulawy Marka Tarabochije i Créteil, dok će se u grupi B susresti Vardar Blaženka Lackovića i Igora Karačića, Metaloplastika i St. Petersburg.

Turnir su otvorili juniori Metalurga koji su u revijalnoj utakmici snage odmjerili s domaćinima, rukometašima Struge, nakon čega je uslijedila ceremonija otvaranja ovog dugovječnog pripremnog turnira. Turnir je kroz 42 godine postojanja osvojilo deset klubova među kojima se ističu Vardar iz Skoplja te Pelister iz Bitole koji imaju 12, odnosno, 11 naslova.

U prvom susretu turnira susrele su se ekipe iz skupine A, točnije, makedonski Metalurg, prošlogodišnji osvajač turnira, te francuski Créteil. U dvoboj su vrlo dobro ušle obje momčadi, a iako su Francuzi u jednom trenutku imali i dva pogotka prednosti ubrzo su momci Line Červara ubrzali tempo i izjednačili rezultat stoga se na odmor otišlo pri 11:11. U drugom dijelu susreta nastavila se igra iz prvog poluvremena sve do 47. minute kada serijom 4-0 Créteil postavlja rezultat 21:17 nakon čega se Metalurg više nije vratio u igru. Do kraja susreta uspjeli su Makedonci tek smanjiti svoj zaostatak stoga je konačan rezultat bio 24:21 u korist Francuza. Kod Créteila najefikasniji bio je Hugo Descant s deset pogodaka, dok se kod Metalurga istaknuo Renato Vugrinec sa šest zgoditaka. Luka Cindrić zabio je jedan gol, a Vuko Borozan dodao je njih dva.

Drugi ogled dana donio je borbu između Metaloplastike i St. Petersburga. Ekipa Metaloplastike nije se mogla nositi s ruskim predstavnikom koji je iz minute u minutu gradio svoju prednost te tako na odmor otišao s +5 (15:10). U drugom poluvremenu nastavili su Rusi povećavati svoju prednost te nisu dali nikakvu priliku Metaloplastici da se približi. Po isteku 60. minute semafor je pokazivao 31:20 za Ruse.

Prvog dana natjecanja Azoty Pulawy i Vardar bili su slobodni stoga ih drugog dana turnira čeka utakmica s Créteilom u 19 sati, odnosno, sa St. Petersburgom u 20.45 sati.