Bayern u jakom sastavu rutinski prošao prvo kolo DFB Pokala

Niko Rukavina • nedjelja, 17.08.2014.

U popodnevnim utakmicama njemačkog DFB Pokala najveća iznenađenja priredili su klubovi iz Regionalnih liga. Magdeburg je izbacio Bundesligaša Augsburga, a Würzburger Fortunu iz Düsseldorfa koja nastupa u 2. Bundesligi. Bayern je bio uvjerljiv protiv Münstera.

Bayern je u gostima s 4:1 rutinski svladao domaći Münster iz Preussena. Nakon prvih 45 minuta Bavarci su vodili s 2:0 golovima Götzea i Müllera. David Alaba je dalekometnim udarcem povisio na 3:0, a pobjedu je potvrdio Pizarro. Jedini pogodak za domaće postigao je Krohne iz kaznenog udarca u 88. minuti. Bayern je mogao slaviti i uvjerljivije, a najveću prigodu propustio je Lewandowski koji je zapucao jedanaesterac.

Pomalo neočekivano uvjerljivo, trećeligaš Bielefeld pobijedio je Sandhausen, klub iz 2. Bundeslige. Domaćini su pobijedili s 4:1 i plasirali se u šesnaestinu finala njemačkog Kupa.

Drugoligaš Karlsruher nije imao poroblema kod niželigaša Neubrandenburga kojeg su svladali s laganih 3:1, kao ni Bundesligaš Freiburg koji je s 2:0 slavio kod Triera, kluba iz Regionalne lige.

Najzanimljivija utakmica, a ujedno i veliko iznenađenje, odigrala se između Würzburger Kickersa i drugoligaša Fortune iz Düsseldorfa. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 2:2, no u produžecima je Steven Lewerenz, u 114. minuti, zabio za trijumf domaće ekipe i plasman u šesnaestinu finala Kupa.

Četvrtoligaš Magdeburg napravio je najveće iznenađenje i s minimalnih 1:0 nadvisio prvoligaša Augsburg. Iako je Bundesligaš imao 80 posto posjeda loptu u svojim nogama, Magdeburg je agresivnom i borbenom igrom došao do vrijedne pobjede i senzacije. Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji strijelac domaćina Beck u 57. minuti utakmice, nakon pogreške gostujuće obrane.