Werder se provukao do drugog kola, devet golova Hoffenheima

Branimir Korać • nedjelja, 17.08.2014.

Još jedna runda susreta prvog kola DFB Pokala umalo je donijela nekoliko iznenađenja. Ipak, Werder u produžetku te Aalen nakon kaznenih udaraca uspjeli su izboriti prolaz protiv niželigaša...

Marin Tomasov s 1860 Münchenom uspio je izvući prolaz u drugo kolo DFB Pokala pobjedom kod Holstein Kiela s 2:1. Domaćin je rano stigao do vodstva, imao je prednost sve do posljednjih 25 minuta, ali nije izdržao. Tim Siedschlag u osmoj minuti doveo je Kiel u vodstvo, ali Rubin Okotie s dva gola u zadnjih 25 minuta spasio je 1860. Hrvatski internacionalac odradio je 90 minuta, a zamijenjen je u sudačkoj nadoknadi kao taktički potez.

Nastupom nikako ne može biti zadovoljan Robin Dutt čiji je Werder uspio tek nakon produžetaka eliminirati četvrtoligaša Illertissen. Niti rano vodstvo momčadi iz Bremena nije slomilo domaćina koji je došao do poravnanja i pao tek u produžetku.

Već u četvrtoj minuti Werder je poveo nakon što je Izet Hajrović realizirao kazneni udarac, no u 25. minuti Nebel je poravnao na 1:1 i unatoč napadima gostiju, pogodaka više nije bilo sve do produžetaka. Assani Lukimya i Davie Selke na početku prvog produžetka odveli su goste do 3:1 što domaći niželigaš nije uspio dostići. Marc Hämmerle uspio je tek smanjiti na konačnih 3:2.

Zato nikakvih problema nije imao Hoffenheim koji je s vrlo visokih 9:0 svladao još jednog niželigaša Palomu. Mrežu domaćeg vratara Jonasa čak pet puta zatresao je Sven Schipplock dok su po jedan pogodak dodali Tarik Elyounoussi, Ermin Bičakčić, Adam Szalai i Anthony Modeste.

Četvrtoligaš Rehden bio je nadomak iznenađenja protiv Aalena, no ispao je nakon kaznenih udaraca. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, identičan rezultat kao u regularnom dijelu, no prilikom izvođenja kaznenih udaraca Bernhardt je bio uspješniji od Mandića i donio svojoj momčadi prolaz.

Do prolaza je stigao i Aue koji je s minimalnih 1:0 golom Okoronkwa eliminirao Carl Zeiss Jenu.