Wolfsburg do prolaza stigao tek nakon jedanaesteraca

Davor Mikulić • nedjelja, 17.08.2014.

Novi bundesligaš Paderborn porazom je kod Leipziga ispao iz DFB Pokala već u ranoj fazi natjecanja, dok je Wolfsburg protiv Darmstadta slavio tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca...

Red Bull Leipzig na svom je terenu dočekao novopečenog bundesligaša Paderborn i od Njemačkog kupa se oprostio tek nakon produžetaka. U prvom dijelu utakmice mreže su se na svakoj strani zatresle po jednom, a do prednosti je prva došla gostujuća momčad i to u 27. minuti pogotkom Suleymana Koca. Dvije minute prije odlaska na odmor utakmicu je na početak vratio 22-godišnji Anthony Jung.

Nastavak susreta nije donio nove promjene pa se otišlo na produžetke u kojima su nešto uspješniji, dovoljno za pobjedu, bili igrači Paderborna. Konačnih 2:1 u 109. minuti postavio je Fandrich.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić niti u današnjoj utakmici nije bio niti u zapisniku Leipziga.

Ivica Olić sa svojim je Wolfsburgom prolaz tražio u gostima kod drugoligaša Darmstadta i do njega došao tek nakon jedanaesteraca. U regularnom dijelu utakmice, kao i u produžecima, gledatelji nisu vidjeli niti jedan pogodak, a više koncentracije pri realizaciji udaraca s bijele točke imali su gosti za koje je Olić odradio 120 minuta.