Pick Szeged odnio trofej pobjednika u Kanjiži, Nexe razbio Partizan za peto mjesto

Davor Kovačević • nedjelja, 24.08.2014.

Finalnog dana jakog rukometnog turnira u Kanjiži odigrane su tri utakmice, a u onoj najvažnijoj pobjedu je odnio mađarski viceprvak Pick Szeged koji je bio bolji od makedonskog Vardara 31:30. Našički Nexe je nakon dva uvodna poraza turnir zaključio uvjerljivom pobjedom nad Partizanom 35:21 kojom je izbjegao posljednju poziciju, dok je treće mjesto pripalo slovenskom Gorenju koje je u efikasnoj utakmici slavilo nad reprezentacijom Tunisa 40:30.

Nedjelja je započela utakmicom Nexea i Partizana, koji su jučer upisali po dva poraza te su morali u borbu za petu poziciju na turniru. Od samog starta Našičani su nametnuli visoki ritam i već na poluvremenu imali su visokih devet razlike (20:11). U 49. minuti ta se prednost povećala na najvećih 35:16, no do kraja Nexe nije zabio pogodak što je Partizan iskoristio i malo ublažio poraz za uvjerljivih 21:35. Visoku pobjedu Nexe može zahvaliti i svojim vratarima koji su upisali ukupno 18 obrana, od čega je novopridošli Martin Juzbašić skupio njih 12. U polju su se iskazali turski rukometaš Can Celebi koji je odigrao svoju najefikasniju utakmicu za Našičane te je precizan bio sedam puta kao i Tomislav Nuić. Kod Partizana po treći put je najbolji bio Radojković koji je zaključio ovaj tercet igrača sa sedam pogodaka. U konačnici, našički Gromovi mogu biti zadovoljni nakon ovih provjera, budući da su se u dobrom svjetlu iskazali protiv poznatijih protivnika, slovenskog Gorenja te mađarskog Pick Szegeda, da bi nastup zaključili uvjerljivom pobjedom i tako se dodatno napunili samopuzdanjem pred početak nove sezone.

Utakmica za treće mjesto ponudila je dvoboj Gorenja Velenja i reprezentacije Tunisa, a u susretu s visokim brojem zgoditaka pobjedu je odnio slovenski predstavnik s uvjerljivih 40:30. Dobrom obranom i raznovrsnim napadom Slovenci su već do poluvremena zatrpali tuniška vrata s 23 gola (23:16), a u nastavku su povećali svoju prednost na konačnih deset golova viška. Staš Skube je još jednom potvrdio kako je glavna karika Gorenja pa je tako i u ovoj utakmici bio najbolji pojedinac svoje momčadi sa šest pogodaka, dok je kod Tunižana dobru partiju pružio Aymen s pet postignutih golova. Kristijan Bećiri ponovno se nije upisao u listu strijelaca.

Posljednju, ali onu finalnu i najzanimljiviju utakmicu pred punom Banjom odigrale su dvije neporažene momčadi na turniru, sudionici ovosezonske Lige prvaka, Vardar i Pick Szeged, a Makedonci su, kao i u prošlotjednom finalu turnira u Strugi, ponovno ostali bez trofeja namjenjenog pobjedniku. Mađari su na kraju uz veliku podršku svojih navijača stigli do minimalne pobjede 31:30. Snažno je Pick Szeged krenuo u susret i već je nakon 18 minuta imao najveću prednost na utakmici 14:8. Do poluvremena Vardar je konsolidirao svoje redove i uspio je prepoloviti zaostatak na tri gola (14:17). U 36. minuti Timur Dibirov doveo je makedonskog viceprvaka u vodstvo po prvi puta na utakmici (20:19), ali u neizvjesnoj završnici vratar mađarskog predstavnika Wyszomirski obranio je udarac Alexa Dujšebajeva u posljednjim trenucima utakmice i tako donio svojoj momčadi veliku pobjedu u koju su po sedam zgoditaka ugradili Ilyes i Balogh, dok su kod Makedonaca odlični bili Gorbok i Dibirov sa šest, kao i hrvatski reprezentativac Igor Karačić s pet golova.