Kiel pobjedom nad Flensburgom otvorio drugo kolo Bundeslige

Danijela Lemaić • srijeda, 27.08.2014.

Drugo kolo njemačke Bundeslige započelo je derbijem, naime, njemački prvak Kiel ugostio je aktualnog europskog klupskog prvaka Flensburg samo četiri dana nakon prvog susreta sezone. Nakon poraza od Lemga, momčad Alfreda Gislasona vratila se na pobjedničke staze te svladala Flensburg. U zaostaloj utakmici prvog kola dva boda otišla su, pak, u ruke Melsungena.

THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt 30:26(13:15)

Samo četiri dana nakon otvaranja rukometne sezone u Njemačkoj i nakon iznenađujućeg poraza od Lemga, Kiel je u svojoj dvorani ugostio Flensburg. U derbiju Bundeslige do slavlja je stigao osvajač Superkupa iako je momčadi Ljubomira Vranješa pripalo prvo poluvrijeme.

Derbi kola vrlo dobro otvaraju obje ekipe stoga se izjednačeno igralo prvih šest minuta, a tada pojačava tempo Kiel i s tri uzastopna pogotka prelazi u vodstvo 7:4. Nije se predao Flensburg te je svojom serijom 3-0 poravnao na 7:7, ali potom i prešao u vodstvo 9:7. Iako su domaćini u 25. minuti poravnali na 11:11, gosti su preko Draška Nenadića otišli na +2 (13:11), a ta prednost se održala sve do isteka 30. minute kada je semafor pokazao 13:15.

Nastavak je donio puno bolju igru Kiela koji je uz pomoć Filipa Jiche i Niclasa Ekberga izjednačio na 15:15 da bi se do 41. minute zadržala igra pogodak za pogodak. Dobre reakcije Johana Sjöstranda pomogle su Kielu u napadu te ga odvele na +4 (22:18) da bi kasnije to povećao na +6 (24:18). Sa sigurnom pobjedom u rukama Kiel je usporio tempo te je Flensburg smanjio svoj zaostatak stoga je konačan rezultat po posljednjem sučevu zvižduku bio 30:26.

Kiel je do pobjede vodio Jicha sa sedam pogodaka, dok je jedan manje imao Steffen Weinhold, a Domagoj Duvnjak zabio je dva gola. Čuvar mreže Sjöstrand sakupio je 18 obrana. Kod Flensburga su najbolji bili Lasse Svan Hansen i Holger Glandorf svaki s po šest pogodaka, dok je među vratnicama Mattias Andersson zaustavio 12 lopti.

MT Melsungen - HBW Balingen-Weilstetten 31:20 (17:6)

U zaostalom susretu prvog kola susreli su se, pak, Melsungen i Balingen, a na kraju prva dva boda pripala su domaćinu. U prvi dio odlično je ušao Melsungen koji je nametnuo svoj tempo. Balingen nije imao previše šanse zaprijetiti svom protivniku koji je, pak, iz minute u minutu povećavao svoje vodstvo te se na odmor otišlo pri 17:6. U nastavku je domaćin uspio sačuvati svoju prednost i susret je lako mogao privesti kraju. Po isteku 60. minute semafor je pokazao 31:20 za Melsungen.

Kod pobjednika najbolji je bio Michael Allendorf s 11 golova, dok je Marino Marić dodao njih tri. Vratar Mikael Alf Appelgren zaustavio je 13 lopti. U redovima Balingena najefikasniji je bio Fabian Böhm sa sedam zgoditaka.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Obrisan korisnik28.08.2014. u 10:56
    Marinu Mariću puno sreće u Bundesligi...