Celtic došao do prve pobjede u pet utakmica

Ante Zovko • subota, 13.09.2014.

Iako je Aberdeen pretrpio 19. uzastopni ligaški poraz na Celtic Parku, dosta je namučio škotskog prvaka koji će biti jedan od protivnika Dinama u skupini Europske lige.

Celtic je pogotkom Jasona Denayera stigao do vodstva u prvom poluvremenu, a preko Kirka Commonsa početkom drugog dijela udvostručio ga, no Aberdeen se vratio preko Davida Goodwillea i poslije toga složio nekoliko jako opasnih napada i prilika.

Poslije samo šest minuta, Ambrose je iz kuta pronašao Denayera, koji pogađa iz blizine za 1:0. McGregor je na startu drugog poluvremenu asistirao Commonsu, koji također pogađa iz blizine.

Goodwille je poslije sat vremena pronašao prostor na suprotnoj stativi i ugurao jednu loptu iza Craiga Gordona, koji je kasnije morao nekoliko puta intervenirati kako gosti ne bi odnijeli bod.

Za Celtic je ovo prva pobjeda u pet utakmica poslije ispadanja iz Lige prvaka te neuspjeha u gostima kod Invernessa i Dundeeeja.

U prvom kolu Europske lige, sljedećeg četvrtka, Celtic će gostovati u Salzburgu kod Red Bulla.