Ante Zovko • subota, 13.09.2014.

Ivica Olić donio je drugi bod sezone Wolfsburgu na gostovanju kod Hoffenheima u trećem kolu Bundeslige sjajnim pogotkom u završnici dvoboja. Bayern i Borussia su uoči europskih premijera upisali sigurne domaće pobjede.

Olić donio bod

Wolfsburg je i poslije treće utakmice bez pobjede, no da ne ostane bez ičega pobrinuo se Ivica Olić, koji je zabio za izjednačenje (1:1) u Hoffenheimu uoči sudačke nadoknade drugog dijela. Sjajno je reagirao, iz prve, na Caligiurijevu asistenciju s desnog krila i pospremio loptu u donji kut. Hoffenheim je vodio pogotkom Modestea u 56. Poslije Olićevog gola, njegov suigrač Guilavogui dobio je drugi žuti karton, no Vukovi su uspjeli izvući bod.

Povratak Riberyja sa stilom

Bayern je pobijedio 2:0 Stuttgart, a mogao je slaviti i uvjerljivije. Mario Götze slomio je gostujući otpor u 27. minuti poslije slobodnog udarca. Osvojio je loptu na desnoj strani kaznenog prostora i prizemnim udarcem zabio za vodstvo. Povratnik Franck Ribery osigurao je tri boda pokazavši se kao odlična zamjena. Lewandowski je u svojoj posljednjoj akciji na susretu izbacio Francuza, koji mirno poentira.

Borussia prejaka za Freiburg

Borussia Dortmund rutinski je ispratila Freiburg, s 3:1, a Jürgen Klopp iskoristio je priliku kako bi dobro izmiješao sastav. Brza akcija domaćih u 34. rezultirala je vodećim pogotkom. Grosskreutz je osvojio prostor na lijevoj strani i ubacio u trku za Ramosa, koji je bio precizan. Kagawa poslije sjajne kombinacije u svojem povratničkom nastupu dodaje drugi gol. Ramos je ovaj put bio asistent sa suprotne strane šesnaesterca. Tri minute nakon što je ušao u igru, Aubameyang je postavio 3:0 u 78., a gosti su došli do utješnog gola u sudačkoj nadoknadi preko Sorga.

Okazaki osigurao bodove Mainzu

Shinji Okazaki je bio dvostruki strijelac za Mainz u Berlinu. Zabio je za 1:0 u 36. minuti, a Allagui je udvostručio vodstvo u 70. Ronny je iz jedanaesterca u 86. minuti donio nadu Herthi, ali Okazaki ju je odnio u sudačkoj nadoknadi.

Paderborn i Köln podlijelili su bodove u dvoboju momčadi koje su se vratile iz druge lige. Köln tako ostaje jedina momčad u prvoj i drugoj ligi koja nije primila gol do sada.