Barcelona
Barcelona 2:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Branimir Korać • subota, 13.09.2014.

Barcelona i Athletic Bilbao otvorili su subotnji program u Primeri, a bodovi su ostali na Camp Nou iako domaćin nije imao lagan posao. Tek ulaskom Neymara i uz njegova dva gola u završnici susreta, Barcelona je došla do pobjede...

Barcelona je u susret protiv Athletic Bilbaa ušla s deset uzastopnih domaćih pobjeda protiv ovog protivnika i tražila je i 11. Ivan Rakitić našao je svoje mjesto u početnoj postavi i u ovom susretu radeći veliki posao u sredini terena.

Odmah je Barcelona preuzela stvari u svoje ruke i već u početnim minutama imala je priliku za postizanje pogotka. Već u šestoj minuti sijevnuo je brzi napad domaćina, u prilici se našao Pedro, ali odlično se postavio Iraizoz i spriječio pogodak.

Brzi i neugodni Munir našao se u velikoj prilici u 20. minuti kada ga je odlično uočio Messi, no mladi igrač Barcelone pucao je snažno i preko gola.

Barcelona je igrala strpljivo i tražila pukotinu u obrani povučenog Bilbaa, no osim nekoliko gužvi pred golom gostiju, nije bilo značajnije prijetnje u nastavku prvog dijela.

Zatim je odmah na početku drugog poluvremena Barcelona došla do pogotka koji je, na njezinu žalost, ipak poništen. Loptu je u mrežu iz blizine poslao Munir, ali bio je u zaleđu.

Kako se susret bližio kraju, tako je i rastao pritisak Barcelone koja je veliku šansu propustio 25 minuta prije kraja kada Messi nije uspio pogodio sa svega pet metara.

Ipak u 80. minuti obrana Athletica je pala, krasno dodavanje Messija u prostor iskoristio je Neymar koji je došao sam pred Iraizoza i lakoćom pogodio za 1:0.

Otvorilo je to gostujuću obranu koja je i tri minute kasnije ostala bez šanse, ponovno je Neymar bio strijelac, a Messi asistent. Ovaj put Messi je ušao u 16 metara i vratio loptu u sredinu gdje je Neymar bio posve sam i nije imao problema.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Barcelona je upisala pobjedu, a Luis Enrique može zahvaliti džokeru s klupe Neymaru što Athletic nije odnio bod s Camp Noua.

• Obrisan korisnik13.09.2014. u 21:40
    Odlična igra Barcelone, ali prije svega pohvalio bih Bilbao. Ne pamtim kada je neka ekipa došla na Camp Nou nadigravat se s Barcelonom. Obrana im je non-stop bila na 25-30 metara, nekada i više. Pokušavali su presingom vratiti posjed i zadržati loptu i bili su u nekoliko navrata opasni. Ukratko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 20:57
    Messi će opet bit proglašen najboljim na svijetu.Vratio se u staru formu.To ionako nikad nije bilo upitno.Brutalan je lik:Jednostavno najbolji ikad.Još jedna,rekordna zlatna lopta.Tko mu išta više može.
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 20:01
    Gadi mi se neymar kao nitko, ali milina je gledat ovu igru.
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 18:44
    Volim kad Messi namješta, a ne zabija... i kad ovi kojima namješta zabijaju.
  • orangecrush13.09.2014. u 18:36
    Ponovno Messi s druge planete. Da je Munir imao bolji dan ova utakmica bi završila 6:0. Nevjerojatan osjećaj za prostor, driblinzi, savršen tajming kod asistencija...konstantno stvara višak. Jednostavno, tako kompletan igrač se nikad nije pojavio u svijetu nogometa. Neka ga samo poštede ozljede i... [više na forumu]