Almería
Almería 1:1 Cordoba

Almeria i Cordoba susretom bez pobjednika otvorili treće kolo Primere

Ante Dubravac • petak, 12.09.2014.

U prvom susretu trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva Almeria je na svom stadionu dočekala Cordobu. Unatoč ranom vodstvu domaćina gosti su uspjeli izjednačiti i doći do vrijednog boda.

U prva dva kola Almeria i Cordoba osvojile su po jedan bod pa su u međusobni susret ušle s željom da dođu do svoje prve pobjede. Almeria je u prvom kolu odigrala 1:1 protiv Espanyola, dok je Cordoba svoj bod osvojila kao domaćin protiv Celte.

Već na samom otvaranju susreta zaprijetili su gosti preko Havenaara čiji udarac iz daljine uz manje poteškoće zaustavlja domaći vratar. Međutim vrlo brzo Almeria je došla do vodstva. U 12. minuti centaršut s desne strane uputio je Navarro, na drugoj stativi je nečuvan Mendez koji lijepim udarcem pogađa za 1:0.

Ipak vodstvo domaćina trajalo je vrlo kratko jer već u 18. minuti Fidel odlično pronalazi Cartabiju koji iz blizine zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Veliku priliku za potpuni preokret imao je Havenaar polovicom prvoga dijela, ali njegov udarac glavom odlazi malo pokraj vratnice.

U nastavak susreta puno bolje ulaze domaćini međutim Hemedu u ključnom trenutku bježi lopta pa je propala velika prilika za Almeriju, dok je s druge strane zaprijetio Ghilas.

Petnaestak minuta prije kraja utakmice nakon kornera s desne strane u skoku je najviši kapetan domaćina Soriano čiji udarac zaustavlja vratnica. Unatoč nekim prilikama rezultatskih promjena više nije bilo te je susret završio s možda i najrealnijom podjelom bodova.

U idućem kolu Almeria gostuje kod Real Sociedada dok će Cordoba dočekati Sevillu