MAXtv Prva liga, 8. kolo, 14.09.2014, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec)

Zagreb rano poveo, Hajduk ipak uzeo bod u Kranjčevićevoj

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.09.2014.

Posljednji susret osmog kola MAXtv Prve lige odigran je u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb ugostio momčad Hajduka. Domaćin je imao prednost od dva pogotka do završnice prvog poluvremena, međutim Hajduk je već do odlaska na odmor poravnao te je ostalo tih 2:2...

Leopold Novak
36'
17
Ivan Ljubičić
78'
27
Bernardo Matić
81'
Dražen Medić
17
(do 58')
28
(do 78')
Igor Tudor

Četiri pogotka viđena su u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb već nakon 17 minuta igre imao Splićane u šahu i vodio s 2:0. Međutim, gosti su uspjeli doći do poravnanja, drugo poluvrijeme nije donijelo nove pogotke i svaka momčad morala se zadovoljiti s bodom.

Susret nije mogao bolje početi za Pjesnike. Već u drugoj minuti Zagreb je poveo i to nakon što je Štiglec dao loptu na lijevoj strani za Jurendića koji ulazi u sredinu i s 20-ak metara pogađa Kalinićev kut.

Ubrzo nakon gola Zagreb je spašavao neugodnu situaciju pred svojim golom, zatim je u prilici bio i Kouassi, no Livaković je bio uspješniji, a nakon Hajdukovih neuspješnih pokušaja, uslijedio je šok na drugoj strani.

Igrala se 17. minuta kada je Krovinović odličnom loptom proigrao Štigleca, ovaj na drugoj vratnici uočio Medića koji lakoćom zabija za 2:0.

Tri minute kasnije Livaković je morao po loptu u mreži nakon što je zabio Kouassi, sudac Križarić već je pokazao na centar, ali na signalizaciju pomoćnika poništio je pogodak zbog zaleđa Kouassija.

Strijelac drugog gola Lovro Medić morao je napustiti igru već u 38. minuti zbog ozljede, a dvije minute kasnije Hajduk je stigao do smanjenja vodstva. Mijo Caktaš, koji je ranije prijetio iz daljine, ubacio je na drugu vratnicu gdje se našao Avdija Vršajević i pogodio za smanjenje vodstva.

Postignuti pogodak bio je znak Hajduku da ponovno pritisne domaćina i to mu se isplatilo. U samoj završnici prvog dijela Mezga je dobro proigrao Kouassija koji je došao sam ispred Livakovića i zatim rutinski poslao loptu u mreži.

Hajduk je tako puno zadovoljniji mogao otići na odmor, još pet minuta prije poluvremena zaostajao je dva pogotka da bi s 2:2 otišao u svlačionicu. Zagreb je igrao bolje do drugog pogotka nakon čega je Hajduk preuzeo inicijativu i na kraju se vratio u utakmicu.

U drugom dijelu Zagreb je ponovno prvi zaprijetio i to nakon polukontre koju je povukao Boban, proigrao neraspoloženog Novaka, a ovaj puca loše i ravno u Kalinića.

Imao je Hajduk unatoč tome kontrolu nad situacijom na travnjaku i Zagrebu je trebalo 20-ak minuta da se opusti i dođe do daha, u 65. minuti iz slobodnog udarca zaprijetio je Stepčić, no Kalinić je unatoč nesigurnosti uspio spriječiti pogodak.

Na ulasku u posljednjih 15 minuta domaćin je preuzeo loptu u svoje noge, imao laganu inicijativu, ali nedostajalo je posljednje dodavanje za ulazak u pravu priliku. U priliku je ipak ušao Jurendić u 85. minuti kada je Matić netom nakon ulaska u igru osvojio loptu, proigrao svog kapetana, no Kalinić krasno brani i izbija u korner.

Do kraja susreta pogodaka više nije bilo, završeno je s onih 2:2 iz prvog dijela koje je ipak ponudilo bolji nogomet.

• mb54st18.09.2014. u 17:46
    Zagreb-u svaka čast, jer ni jedan od tzv. velikih (Dinamo, Hajduk, Rijeka) nije ih nadigrao (Rijeka pobijedila-poštujem),nastavite u istom ritmu i nema straha za opstanak u ovoj sezoni, a u narednim, osnažiti klub i vratiti ga na mjesto kojemu i pripada - vrh Hrvatskog nogometa - ( pored Dinama i... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik15.09.2014. u 08:34
    Medića za izbornika
  • Obrisan korisnik15.09.2014. u 06:46
    Vidi se kako si pametan. ....u Osijeku je bilo vise Riječana nego splicana u kranjcevicevoj. Budi uvjeren u to. Samo sto u Osijeku ne zivi kolonija od nekoliko tisuća Primoraca, Fiumana ili ljudi iz tih krajeva
  • Obrisan korisnik15.09.2014. u 00:34
    juniori Split - Hajduk 4 : 0 , Kamen Ivanbegovina - Hajduk B 4 : 1 , Zagreb - Hajduk 2 : 2 , Dinamo bjezi 11 bodova , Rijeka 10 nakon 8 kola prvenstva , hellooooo... Svi ostavke , sviiiii
  • USF192615.09.2014. u 00:20