Borna Rupnik • subota, 27.09.2014.

Revierderby u Gelsenkirchenu pripao je Schalkeu, a momčad Josepa Guardiole zadržala je bundesligaški vrh osvojivši sva tri boda na gostovanju u Kölnu.

Prvo poluvrijeme odlučilo derbi

Šesto kolo Bundeslige donijelo je i okršaj ljutih rivala Schalkea i dortmundske Borussije, a domaći su navijači u Gelsenkirchenu naposljetku imali razloga za slavlje.

Derbi im nije mogao bolje početi, unatoč izostancima Höwedesa i Draxlera. Već u desetoj minuti Aogo je ubacio za Matipa, a kamerunski je stoper ostao nečuvan pred golom i glavom zabio za vodstvo. Sredinom prvog poluvremena velike je propuste u dortmundskoj obrani i vrlo loše izbacivanje Ramosa kaznio i Choupo-Moting za udvostručenje prednosti.

Međutim, Borussia je barem ofenzivno pronašla rješenje te je u 26. minuti Ramos na 15 metara proigrao Aubameyanga, kojemu je ostalo dovoljno prostora da "iz prve" matira Fährmanna na Schalkeovom golu.

U nastavku su prilike za Kloppove žuto-crne promašivali Immobile, Aubameyang, Jojić i Bender, priliku je s klupe dobio i Kagawa, dok su Choupo-Moting te Huntelaar duboko u sudačkoj nadoknadi propustili "podebljati" pobjedu Schalkea.

Rutinska pobjeda Bayerna

Napadi vodećih Bavaraca na gol Kölna urodili su plodom u 19. minuti, kada je Müller proslijedio loptu za strijelca Götzea. Domaćin je rijetko prelazio centar, a kada je i uspio zapucati prema golu, Neuer je zaustavio Matuschyka i Ujaha.

Ništa se značajnije nije promijenilo niti u nastavku. Bayern je držao loptu u nogama više od 70 posto vremena, a potvrda pobjede stigla je sredinom drugog poluvremena. Pokušavajući spriječiti dolazak Götzeove lopte do Alabe, Halfar ju je ugurao u vlastitu mrežu.

Guardiolina sada drži prvo mjesto s 14 osvojenih bodova, a Kölnu je ovo bila već četvrta utakmica bez postignutog pogotka.

Bayernov Španjolac Xabi Alonso oborio je rekord Bundeslige s 206 dodira lopte. Prijašnji je rekord držao također Bayernov Španjolac, Thiago Alcantara, sa 187 dodira.

Tin Jedvaj sudjelovao u "nuli" Bayera, Paderborn opet pao

Freiburg i Bayer iz Leverkusena odigrali su susret bez pobjednika i bez pogodaka, premda su Apotekari još od 28. minute igrali bez Spahića, koji je brzo zaradio dvije javne opomene. No, obje su momčadi u vrlo žustrom i borbenom ogledu završile s desetoricom, s obzirom da je Freiburgu također zbog drugog žutog kartona u 78. minuti isključen Krmas.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta u obrani Bayera te je krajem prvog dijela zaradio žuti karton.

Nakon što je prošli vikend završio na čelu Bundeslige, Paderborn je pod tjednom poražen u Münchenu, a ove je subote brzopotezno pao i u domaćem dvoboju protiv Borussije iz Mönchengladbacha. Iz dva protunapada, na dodavanje Hrgote prvi je strijelac za goste bio Hermann, da bi Raffael već u 14. minuti iz gužve povisio na 2:0 te je Borussia (M) preuzela kontrolu nad igrom.

Neizvjesnost utakmici vratio je Wemmer u 70. minuti, ali pokazalo se da je to bio tek počasni pogodak za Paderborn.

Prvu ovosezonsku pobjedu Stuttgartu, protiv Hannovera, osigurao je Schwaab u 69. minuti dvoboja, a Schwaabu je to bio prvi pogodak u Bundesligi.