Varaždin i Poreč ostali stopostotni, Karlovac porazio Spačvu, remi u Splitu

Marija Pastuović • ponedjeljak, 29.09.2014.

U sklopu četvrtog kola Premijer lige uvjerljiva slavlja upisale su momčadi Varaždina i Umaga, kao i Karlovca, koji je tako stigao do svog prvog slavlja, a sigurni su bili i Dubrava, Gorica i Poreč, dok su ekipe Splita i Zameta podijelile bodove.

Karlovac – Spačva 30:23 (17:13)

Karlovac je u četvrtom kolu Premijer lige porazio vinkovačku Spačvu i upisao prve ovosezonske bodove. U utakmici, koju je domaća momčad kontrolirala cijelo vrijeme, nije bilo previše neizvjesnosti, osim početnih nekoliko minuta. U sedmoj minuti došli su Karlovčani u vodstvo te napravili seriju 4:0, a prednost nisu ispuštali do posljednjeg zvižduka. Dvije minute prije odlaska na odmor, Ivan Bačić bio je uspješan u kontri za +6 njegove momčadi, a zaostatak su Vinkovčani do poluvremena smanjili na četiri pogotka.

U nastavku je prednost domaćih igrača rasla kako se bližio kraj, a gostujuća momčad nije uspjela zaprijetiti ozbiljnije. Matija Perajica predvodio je Karlovac do premijernog slavlja u ovoj sezoni, a vratarski tandem Prezelj-Glumac ugradio je devet obrana u pobjedu. Slaven Šijaković bio je najefikasniji Vinkovčanin, a trojica vratara uspjela su skupiti samo pet obrana.

Split - MRK Zamet 33:33 (21:16)

Split nije uspio na domaćem terenu sačuvati prednost od pet pogodaka u prvom poluvremenu i zabilježiti pobjedu nad Zametom. Neriješen rezultat uslijedio je nakon preokreta gostujuće momčadi u drugoj dionici igre. U uvodnim minutama Splićani su se uspjeli odvojiti na tri pogotka razlike, a u 20. minuti ta prednost povećana je na +6. Gosti su se uspjeli približiti na tri gola manjka, ali na poluvremenu je rezultat bio 21:16.

Nastavili su domaći igrači povećavati prednost koja je nakon šeste minute drugog poluvremena bila +7, međutim u 45. minuti prednost je potpuno nestala. Gostujuća momčad iskoristila je uzastopne pogreške domaćina te serijom 7-0, koju je predvodio Matija Golik s tri pogotka, vratila utakmicu u egal (23:23). Split je u nekoliko navrata do kraja susreta ponovno imao prednost od tri gola, ali u zadnjoj minuti Zamet je imao vodstvo 33:32 i neuspješan napad za pobjedu te su bodovi podijeljeni.

U redovima Splita najbolji strijelac bio je Duje Maretić sa stopostotnim učinkom i sedam postignutih pogodaka, a Ivica Šimić upisao je 15 obrana. U Zametovim redovima po šest pogodaka, uz odličnu realizaciju, postigli su Damir Vučko i Matija Golik, dok je njihov golman Dino Slavić zaustavio osam protivničkih lopti.

Dubrava – Bjelovar 38:34 (16:15)

Bjelovar ni u četvrtom pokušaju nije uspio doći do prve pobjede, bolja od njega ovaj put bila je zagrebačka Dubrava. Bjelovar je dobro otvorio utakmicu , ali ubrzo su Zagrepčani izjednačili te imali prednost i od četiri pogotka (13:9). U 24. minuti gostujuća momčad postigla je pet uzastopnih pogodaka za vodstvo, ali na odmor je s minimalnom prednosti (16:15) ipak otišla Dubrava.

Nastavak je donio izjednačenu igru u uvodnim minutama drugog poluvremena, a prvi su se uspjeli odvojiti igrači Hrvoja Horvata na četiri pogotka (24:20), a stečenu prednost više nisu ispuštlali. Ivan Vida i Ivan Dumenčić predvodili su svoju momčad do pobjede, svaki s po sedam golova, dok je Igor Totić zabilježio osam obrana. Najbolji strijelac Bjelovara, s 11 zgoditaka bio je Ivor Vidaković, a čuvar mreže Kristijan Janđel sačuvao je sedam lopti.

GRK Varaždin 1930– Buzet 29:23 (19:16)

Varaždin je na domaćem terenu pobijedio Buzet i nakon četvrtog kola ostao neporažen. Susret su momčadi otvorile podjednako, a vodstvo se izmjenjivalo sve do polovice prvog poluvremena. Tada je domaćin postigao četiri pogotka u nizu za 14:10, a prednost je sačuvao do odmora na koji se otišlo pri rezultatu 19:16.

Buzet je u nastavku samo nekoliko minuta uspio konkurirati vodećoj momčadi Premijer lige. Varaždinci su tada napravili niz od pet pogodaka za +7 te prelomili utakmicu sredinom drugog poluvremena. Buzečani do kraja nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti protivnika. Ivan Horvat i Ante Kuduz svaki s po osam pogodaka bili su najučinkovitiji u domaćoj ekipi, a njihov vratar Sandro Meštrić upisao je osam obrana. Najbolji strijelac gostiju Anton Dunato postigao je šest pogodaka, dok je Aleks Jović zabilježio nedovoljnih pet obrana.

Gorica - MRK Ivanić 29:23 (14:13)

Gorica je, iskoristivši prednost domaćeg terena, uspjela upisati treću pobjedu pobjedivši Ivanić sa šest pogodaka razlike. Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko preokreta rezultata. U početku susreta dobar otpor Ivanić je pružao Gorici sve do polovice poluvremena kada se domaćini odvajaju na dva, a ubrzo i na tri zgoditka (10:7). Za minimalan zaostatak uoči odmora uspješan je bio s desnog krila Ivan Sertić.

Odmah početkom drugog poluvremena Gorica povećava prednost na tri zgoditka (16:13), a vodstvo u nastavku povećavaju i čuvaju do kraja utakmice za treće ovosezonsko slavlje. Ivan Laljek ponovno je bio odličan s devet pogodaka ugrađenih u pobjedu, a Tomislav Sladoljev zaustavio je 13 suparničkih napada. U gostujućoj momčadi istaknuo se Ivan Kolak s pet golova, a njegov suigrač Jurica Janeš obranio je pet lopti.

MRK Umag – Đakovo 34:21 (20:14)

Umag je ugostivši Đakovo uvjerljivom pobjedom nanio istoimenom suparniku drugi poraz. Uspjeli su Đakovčanin pružiti dobar otpor domaćoj momčadi do 13. minute kada rade mini seriju od tri pogotka za odvajanje na 9:6. Do kraja poluvremena Umažani su svoju prednost povećali na, ispostavilo se, nedostižnih šest zgoditaka razlike. Drugo poluvrijeme nije donijelo značajne promjene, domaća momčad povećavala je svoju prednost za konačnih 13 pogodaka razlike i težak poraz Đakovčana.

Ivan Sever i Tomislav Bošnjak sudjelovali su u pobjedi njihove momčadi s po osam golova, dok je Vuko Borilović upisao odličnih 17 obrana. U redovima Đakova najbolji je bio Marko Nađ koji je sedam puta matirao protivničkog golmana, a Mladen Rajković sačuvao je šest lopti.

Marina Kaštela – Poreč 26:29 (15:13)

Domaća momčad nije uspjela sačuvati prednost od dva pogotka s poluvremena, bolji je bio Poreč, koji je i nakon četvrtog kola ostao stopostotan. Marina je bolje otvorila utakmicu te je povela 3:1, a s vodstvom su domaćini otišli i na odmor. Nastavak je donio preokret, nakon tri odigrane minute Poreč je izjednačio na 13:13 golom Ante Marića. Uspjeli su, potom, domaćini ponovno otići na dva pogotka razlike, ali Poreč je ponovno izjednačio. U 42. minuti gosti su golom Matije Rađakovića upisali svoje prvo vodstvo 20:19, napravili su seriju 5-0, ne dopustivši više protivnicima da im se približe i ugroze zasluženu pobjedu.

Marko Buvinić predvodio je Poreč do pobjede, dok je Goran Čarapina sudjelovao sa značajnih 15 obrana. Nikola Jukić postigao je sedam pogodaka za svoju momčad, a duo Pepur-Galić zabilježio je 12 obrana.