Crvena zvezda pokazala Levskom što ga očekuje u ABA ligi

Branimir Korać • petak, 03.10.2014.

Prvi susret u novoj sezoni ABA lige odigran je u Beogradu gdje je Crvena zvezda ugostila novaka u ligi, Levski iz Sofije. Bugari se nisu dobro proveli u svom debiju, Crvena zvezda glatko je slavila sa 85:55...

Ambiciozna Crvena zvezda ugostila je u svojoj dvorani momčad Levskog i odmah pokazala snagu. Novak u ligi nije dobro prošao, vrlo visoko je poražen sa 85:55, a Dejan Radonjić uvjerio se u širinu klupe i kvalitetu svoje momčadi.

Dok je snaga Beograđana poznata, Levski je nepoznanica, a prema viđenom u prvom susretu, očekuje ga teška sezona. Bugari su koliko-toliko pružali otpor u prvom poluvremenu, ali u nastavku su se potpuno raspali i visoko su poraženi.

Još na polovici druge četvrtine Levski je imao vodstvo 28:25, no nakon toga domaćin je zaigrao čvršće, predvođen Mitrovićem i Marjanovićem napravio je seriju 11:1 i preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Na početku drugog dijela tricom Karamfilova Levski se približio na 44:43, no domaćin je vrlo brzo sredio svoje redove, napravio veliku seriju 27:4 i riješio pitanje pobjednika.

Osam izgubljenih lopti više i značajno slabiji šut za dva (46 posto - 68 posto), odnijeli su Levskom ikakvu šansu za ravnopravnom utakmicom.

Crvenu zvezdu predvodili su Mitrović sa 18 poena (7/12) i šest skokova i Marjanović s 14 poena (4/7). Kod Levskog Aleks Simeonov ubacio je deset poena (4/9).